streda, 27 januára, 2021
-0 C
Bratislava
Úvod Aréna Vláda prerokuje predĺženie programu Prvej pomoci

Vláda prerokuje predĺženie programu Prvej pomoci

Projekt Prvá pomoc sa má realizovať do konca tohto roka. Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby tak majú naďalej dostávať od štátu finančnú kompenzáciu, ak ich podnikanie zasiahla pandémia nového koronavírusu. Návrh ministerstva práce na predĺženie tohto projektu prerokuje v stredu vláda.

Niektoré výzvy v Agende 2030 pretrvávajú naďalej a v určitých oblastiach sa ciele Slovensku nepodarilo splniť. Konštatuje sa to v Správe o dosiahnutých výsledkoch v národných prioritách implementácie Agendy 2030 z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, o ktorej bude tiež diskutovať vládny kabinet.

Oboznámi sa tiež so súhrnnou správou o stave rodovej rovnosti za minulý rok. Slovensko je podľa nej omnoho pomalšie ako iné členské krajiny Európskej únie (EÚ) v dosahovaní pokroku smerom k rovnosti žien a mužov. Dosiahlo pokrok v oblasti rovnováhy medzi súkromným a pracovným životom, štát má ale rezervy v oblasti služieb starostlivosti o deti.

Urgentne riešiť aplikačné problémy, ktoré vznikli aj v súvislosti s mimoriadnou situáciu pri pandémii nového koronavírusu je cieľom návrhu novely zákona o odpadoch, ktorý má prerokovať vláda. Ministerstvo životného prostredia k nej navrhuje aj skrátené legislatívne konanie.

„Na území Slovenskej republiky došlo k podstatnému zvýšeniu produkcie komunálnych odpadov v obciach a mestách, k aplikačným problémom v rámci systému rozšírenej zodpovednosti výrobcov až nemožnosti niektorých subjektov plniť ustanovené povinnosti,” zdôvodňuje takýto postup envirorezort.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 238,617 Úmrtí 4,260 Uzdravení 197,191 Infikovaných 37,166 Last updated: 27. januára 2021 - 03:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky