streda, 24 februára, 2021
6.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Český Ústredný krízový štáb obnovuje svoju činnosť, potvrdil Babiš

Český Ústredný krízový štáb obnovuje svoju činnosť, potvrdil Babiš

Český Ústredný krízový štáb (ÚKŠ) po viac ako troch mesiacoch obnoví svoju činnosť. Rozhodnutie bolo prijaté v období, keď ČR zaznamenáva rekordné prírastky počtu nakazených novým koronavírusom. Pre server Deník.cz to v piatok uviedol český premiér Andrej Babiš.

Minister vnútra Jan Hamáček upresnil, že činnosť krízového štábu má byť na základe dohody medzi ním a  Babišom obnovená od pondelka 21. septembra. Príslušný návrh musí ešte prerokovať vláda.

Krízový štáb fungoval na jar počas trvania núdzového stavu, najmä za účelom zaistenia dodávok ochranných pomôcok z Číny, ochrany hraníc a dodržiavania epidemiologických opatrení ministerstva zdravotníctva. ÚKŠ ako pomocný orgán vlády vykonával činnosť od 16. marca do 11. júna.

Jeho predsedom bol spočiarku epidemiológ Roman Prymula a neskôr Jan Hamáček, ktorý ho bude viesť aj teraz.

„Spolupráca medzi krajmi a ministerstvom zdravotníctva nebola dobrá. Hajtmani preto tlačili na aktiváciu krízového štábu. Stane sa platformou pre komunikáciu medzi jednotlivými rezortmi a krajmi,” povedal v piatok Babiš.

Sám premiér pritom obnovenie ÚKŠ doposiaľ odmietal, pretože funkciu štábu od augusta vykonávala Rada pre zdravotné riziká. Obnovenie činnosti krízového štábu v súčasnosti presadzovali aj opozičné strany.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 298,337 +3,547 Dnes Úmrtí 6,775 +104 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 36,262 Last updated: 24. februára 2021 - 23:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky