štvrtok, 22 apríla, 2021
9 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič o sprísnených opatreniach pri kultúre a športe: Nedovolím, aby ich korona...

Matovič o sprísnených opatreniach pri kultúre a športe: Nedovolím, aby ich korona zložila k zemi

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) nie je stotožnený s mierou sprísnenia opatrení, ktoré sa majú dotknúť organizácie hromadných podujatí a prakticky znamenajú elimináciu kultúrnych a športových akcií. Premiér sa k téme vyjadril na sociálnej sieti.

Na margo opatrení prijatých ku športovým a kultúrnym podujatiam predseda vlády uviedol, že “nedovolím, aby ich korona zložila k zemi”.

„Vždy som obhajoval opatrenia, s ktorými prichádzalo konzílium. Tentoraz mám však pocit, že tlačíme až príliš na pílu a efekt, ktorý očakávame, môže byť paradoxne opačný,” uviedol premiér Matovič.

Pripomína, že absolútny predpoklad spoločného úsilia pri dodržiavaní opatrení musí byť ich logická obhájiteľnosť. „Dnešné zasadnutie ústredného krízového štábu bude veľmi ťažké, ale verím vo víťazstvo zdravého rozumu,” vyhlásil Matovič.

Podľa návrhu, ktorý prezentovali v piatok (11. 9.) po rokovaní pandemickej komisie, by sa mali päťnásobne sprísniť podmienky konania hromadných podujatí, pre exteriérové podujatia má byť maximálna kapacita 200 osôb a interiérové 100 osôb. Ešte prísnejšie to bude v takzvaných červených a oranžových okresoch, ktoré majú vyššiu dynamiku rastu prípadov nákazy, na exteriérových podujatiach sa bude môcť zúčastniť maximálne 100 a interiérových najviac 50 osôb. O návrhu pandemickej komisie má v pondelok rozhodovať ústredný krízový štáb. V Bratislavskom kraji, ktorého okresy sú zaradené do červenej (Bratislava I – V) a oranžovej (Senec, Pezinok, Malacky) zóny, platia z rozhodnutia hygienikov sprísnené podmienky už od pondelka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 377,473 +764 Dnes Úmrtí 11,304 +60 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,869 Last updated: 22. apríla 2021 - 01:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -