Rozhodnutie SAK je účelové, bráni sa Miškovič

1
hammer, books, law
Ilustračné foto: Pixabay

Advokát Michal Miškovič potvrdil, že Slovenská advokátska komora (SAK) rozhodla o pozastavení jeho advokátskeho oprávnenia. Uviedol to vo vyhlásení pre TASR.

Rozhodnutie SAK považujem za účelové vzhľadom na to, že SAK vedela o dôvode na pozastavenie mojej licencie minimálne od roku 2016 a rozhodla o tom až teraz. Podľa môjho názoru je to pomsta za moju prácu v prospech OĽANO, keďže aj v dôsledku môjho poradenstva boli zastavené a zrušené zákazky za desiatky miliónov eur, a našli sa pochybenia bývalého vedenia ministerstiev a štátnych podnikov za milióny,” uviedol Miškovič vo vyhlásení.

SAK odmieta politizáciu rozhodnutia predsedníctva komory.

„Tvorí ho deväť členov, rozhoduje väčšinou hlasov a každý člen hlasuje sám za seba. Odmietame byť súčasťou politického boja a pri rozhodovaní sa riadime právom,” tlmočila stanovisko komory hovorkyňa SAK Alexandra Donevová.

Pokiaľ ide o Miškovičove naznačovanie, že to doteraz komore „nevadilo“, Donevová uviedla, že komora koná vtedy, keď má podklady na rozhodnutie. Miškovič mal informovať SAK o vznesení obvinenia voči svojej osobe v roku 2017, o podaní obžaloby prokurátorom v roku 2020.

„Advokát na osobitnú výzvu komory doručil obžalobu až v septembri 2020. Jeho vec bola zaradená na rokovanie predsedníctva a advokát bol na toto rokovanie mailom pozvaný i s dôvodmi predvolania. Na rokovaní bol oboznámený aj s kritériami rozhodovania, ktoré berie komora v obdobných prípadoch do úvahy,” informovala hovorkyňa SAK.

Portál Aktuality sk. informoval, že pozastavenie výkonu advokátskej praxe má súvisieť s obžalobou z porušovania cudzích práv.

- Reklama -

1 komentár

  1. Tu máte možnosť všetci sledovať v priamom prenose, čo to za ľudí nominuje OĽaNO a kto všetko slúži tomu šašovi Mat_ovičovi. Tak toto je podľa tohoto šaša Mat_oviča očista, ktorú pred voľbami sľuboval? Modré trubky tu máte výsledok vášho slabomyseľného rozhodnutia, keď ste miesto toho, aby ste volili štandardné politické strany a hnutia, tak ste volili OĽaNO aj s tým jej zlodejom na jej čele šašom a zlodejom Mat_ovičom. Tak veru.

Comments are closed.