sobota, 31 júla, 2021
20.6 C
Bratislava
ÚvodArénaPodľa ÚVZ sú nové prípady nákazy najmä aktívne dohľadané kontakty

Podľa ÚVZ sú nové prípady nákazy najmä aktívne dohľadané kontakty

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) na Slovensku sa pri testovaní v súvislosti s novým koronavírusom zamerali na kontakty potvrdených prípadov, na osoby prichádzajúce z rizikových krajín či suspektné osoby. Týka sa to aj stredajších (9. 9.) výsledkov testovania na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti.

V rámci územnej pôsobnosti RÚVZ so sídlom v Bratislave sú nové prípady rozptýlené v rámci celého regiónu. Ide najmä o úzke kontakty už potvrdených prípadov, ale aj importy zo zahraničia, zaznamenaný je však aj sporadický výskyt prípadov. V Bratislavskom kraji je v súčasnosti prerušený výchovno-vzdelávací proces v ôsmich predškolských a školských zariadeniach.

V rámci územnej pôsobnosti RÚVZ so sídlom v Košiciach ide zväčša o importy zo zahraničia, rovnako o kontakty potvrdených prípadov, zaznamenané boli tiež ochorenia bez epidemiologickej súvislosti s lokalizovanými ohniskami nákazy.

ÚVZ SR: INFORMÁCIA K POTVRDENÝM PRÍPADOM OCHORENIA COVID-19 ZA VČERAJŠÍ DEŇRegionálne úrady verejného zdravotníctva v…

Uverejnil používateľ Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Štvrtok 10. septembra 2020

RÚVZ so sídlom v Michalovciach eviduje najmä aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov z lokalizovaných a podchytených ohnísk nákazy, časť kontaktov je identifikovaná v obci Staré (lokálna epidémia). Ostatné kontakty sú zaznamenané mimo obce Staré ako kontakty z rodinných ohnísk nákazy. Rovnako RÚVZ so sídlom v Starej Ľubovni hlási najmä aktívne dohľadané kontakty z lokalizovaných a monitorovaných ohnísk nákazy. Ochorenie zaznamenali aj u osôb s príznakmi v rámci zdravotného vyšetrenia.

Taktiež RÚVZ so sídlom v Lučenci zaznamenal predovšetkým kontakty potvrdených prípadov ochorenia, v niektorých prípadoch ešte prebieha epidemiologické vyšetrovanie. Medzi potvrdenými prípadmi boli identifikovaní aj dvaja zamestnanci z dvoch škôl, kde bolo vyhlásené riaditeľské voľno. RÚVZ so sídlom v Nitre hlási tiež aktívne kontakty potvrdených prípadov (rodinné ohnisko nákazy v epidemiologickej súvislosti s prípadmi v okrese Tvrdošín). V niektorých prípadoch ešte epidemiologické vyšetrovanie prebieha.

Epidemiológovia v regiónoch naďalej zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia, aktívne vyhľadávajú kontakty pozitívnych osôb, nariaďujú im domácu izoláciu a testovanie. Apelujú na prevenciu, teda nosenie rúšok, dodržiavanie dostatočného sociálneho odstupu a pravidelné umývanie, respektíve dezinfekciu rúk.

Na Slovensku v stredu pribudlo 178 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 5066. Laboratóriá otestovali 5021 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 54 pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 06:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -