sobota, 16 októbra, 2021
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaČesko: Od stredy začnú v Prahe platiť nové epidemiologické opatrenia

Česko: Od stredy začnú v Prahe platiť nové epidemiologické opatrenia

V českom hlavnom meste Prahe budú od stredy 9. septembra platiť nové hygienické opatrenia, ktoré majú obmedziť šírenie koronavírusu, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Situácia v Prahe patrí z dôvodu nárastu počtu nakazených k najhorším v krajine a hygienici pripustili, že už nestíhajú sledovať kontakty všetkých nakazených osôb, pripomínajú Novinky.cz.

Od stredy (9.9.) budú reštaurácie, bary a ďalšie prevádzky poskytujúce stravovacie služby zatvorené v čase od polnoci do 6.00 h. Opatrenie sa nevzťahuje na prevádzky s rýchlym občerstvením s výdajom cez okienko alebo predaj jedla “so sebou” – bez vstupu do priestorov prevádzky.

Nosenie rúšok bude povinné vo vnútorných priestoroch prevádzok určených na predaj tovaru a vo vnútorných priestoroch stavieb a v priestoroch, ktoré s nimi funkčne súvisia – napríklad chodby v nákupných centrách. Rúška budú naďalej povinné v metre, v budovách staníc a v areáli pražského letiska.

Od 14. septembra vstúpi do platnosti povinnosť nosiť rúška i v spoločenských vnútorných priestoroch škôl, napríklad na chodbách. Výnimku majú materské školy a povinnosť nosiť rúška sa nevzťahuje na školské triedy, učebne, telocvične a kabinety.

Nové opatrenia pre hlavné mesto Praha oznámila v piatok 4. septembra riaditeľka pražskej hygienickej stanice Zdeňka Jágrová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 07:45 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img