Hrubala nevylučuje trestnoprávnu dohru pre podozrivých z úniku informácií

1
Predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala Foto: TASR

Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala nevylučuje trestnoprávnu dohru pre tých, ktorí budú podozriví z úniku informácií o hlasovaní senátu ŠTS vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Informoval o tom Ján Hrubala s tým, že únik informácií bude prešetrovať.

Predseda ŠTS upozornil, že podľa predsedníčky senátu Ruženy Sabovej medializované informácie o hlasovaní sudcov o rozsudku, ktorý bol vyhlásený vo štvrtok (3. 9.), sú nepravdivé.

„Špekulácie niektorých médií o tom, kto ako hlasoval, výrazne a bez opory v zákone zasahujú do osobného i profesijného života dotknutých sudcov,” skonštatoval. Zároveň požiadal médiá, aby sa zdržali ďalšieho šírenia ničím nepodložených tvrdení.

Senát ŠTS v Pezinku vo štvrtok oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej obžalovaných Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Obžalovaného Tomáša Szabóa súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody. Rozsudok nie je právoplatný. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa voči rozsudku odvolal. Vec sa tak dostane na Najvyšší súd SR. Sudkyňa v prípade Kočnera a Zsuzsovej v rozsudku odôvodnila, že nebolo dokázané, že skutok, za ktorý boli obžalovaní, spáchali.

- Reklama -

1 komentár

  1. Úniky informácii , hlavne veľa krát NEPRAVDIVÝCH a mieriacich na vybraních ľudí sú predsa športom číslo 1 na Slovensku !!! Tie informácie dostanú len VYBRANÉ médiá !?

Comments are closed.