utorok, 19 januára, 2021
1.3 C
Bratislava
Úvod Aréna NATO sa bude zaoberať "prípadom Navaľnyj"

NATO sa bude zaoberať “prípadom Navaľnyj”

V ústredí NATO v Bruseli v piatok mimoriadne zasadne Severoatlantická rada. Bude sa zaoberať prípadom údajnej otravy lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Po skočení zasadnutia vystúpi pre novinármi generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg.

Dlhoročný kritik Kremľa Navaľnyj je momentálne v ťažkom stave hospitalizovaný v berlínskej nemocnici Charité. Do hlavného mesta Nemecka ho previezli letecky 22. augusta zo sibírskeho mesta Omsk. Tam ho hospitalizovali 20. augusta po núdzovom pristátí lietadla, keď mu počas letu z mesta Tomsk do Moskvy prišlo nevoľno.

Hovorca nemeckej spolkovej vlády Steffen Seibert v stredu v Berlíne informoval, že toxikologické testy v nemeckom vojenskom laboratóriu priniesli “nespochybniteľný dôkaz”, že Navaľnyj bol otrávený látkou zo skupiny novičok.

1 komentár

  1. Teroristická zločinecká organizácia NATO sa nech radšej zaoberá situáciou, ktorá je v EU a USA!!! Mali by začať chrániť životy a zdravie nás občanov EU a USA!!! Stačí sa pozrieť čo sa deje tu v EU a čo sa deje v USA!!! To je tak ak nám vládne banda idi. Otov. Podstatné veci im unikajú, ako inak. Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 226,294 +1,909 Dnes Úmrtí 3,637 +111 Dnes Uzdravení 173,761 Infikovaných 48,896 Last updated: 19. januára 2021 - 18:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky