Kauza Kuciak: Prokurátor predložil nový dôkaz

1
Obžalovaná Alena Zsuzsová. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v pondelok, tri dni pred očakávaným vynesením rozsudku v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) nový návrh na dokazovanie. „Potvrdzujem, že na ŠTS bol dnes podaný návrh zo strany prokurátora na doplnenie dokazovania v rozsahu 65 strán. Nariadený termín hlavného pojednávania na deň 3. septembra ostáva v platnosti,” povedala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Podľa medializovaných informácií ide o ďalší dôkaz proti podnikateľovi Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej, ktorý sa týka mobilného telefónu obžalovanej. ŠTS môže rozhodnúť, či prípad vráti do dokazovania, alebo návrh prokuratúry odmietne a vyhlási rozsudok.

Vo štvrtok (3. 9.) sa počítalo s vynesením verdiktu v spomínanej kauze, keď pôvodne sa vynesenie rozsudku očakávalo už začiatkom augusta. Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová však vtedy termín zrušila. Dôvodom bola nutnosť pokračovania porady senátu o pripravovanom rozsudku.

Pojednávanie s Marianom Kočnerom a spol. sa začalo v januári tohto roka. Senát zložený z predsedníčky sudkyne Ruženy Sabovej a sudcov Ivana Matela a Rastislava Stieranku doposiaľ odpojednával 22 dní.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Tomáš Szabóo, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

- Reklama -

1 komentár

  1. Prokurátor je zrejme čistý idi. Ot!!! Nepozná asi právne predpisy. Alebo zrejme je to ret_ard, čo nerozumie tomu čo mu bolo povedané. Alebo, že by si predsedníčka senátu nesplnila svoju zákonnú povinnosť? A nepoučila oba strany sporu o ich právach a povinnostiach na začiatku konania? Ak mal niečo na srdci, tak to mal predložiť súdu ešte pred samotným začatím hlavného pojednávania!!! Neskôr podávať nové návrhy je neprípustné!!! To ho neučili keď chodil do školy a študoval za právnika? Tak potom by si mal pýtať späť školné.

Comments are closed.