Banská Bystrica: Po Horehroní jazdil muž bez vodičského preukazu a nafúkal 4,71 promile

0
Ilustračná snímka (Foto: Polícia SR)

Po Horehroní jazdil 37-ročný muž z Čierneho Balogu napriek tomu, že mal zákaz viesť motorové vozidlá a pri dychovej skúške mu namerali 4,71 promile alkoholu. Informovala o tom vo štvrtok banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že už je vo väzbe. Polícia v Brezne ho obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.

“V noci z pondelka (24.8.) na utorok (25.8.) policajti na ceste I/66 v Brezne zastavili auto Renault Clio, ktoré išlo bez zapnutých svetiel a vodič nebezpečnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Vyzvali ho, aby sa podrobil dychovej skúške. Nafúkal 2,26 mg/l, čo je 4,71 promile alkoholu. Lustráciou zistili, že v apríli 2020 mu bol uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na sedem rokov,” uviedla polícia.

Vodičovi obmedzili osobnú slobodu a sudca okresného súdu ho vzal do väzby.
“Obvinený nikdy nemal vodičský preukaz a v minulosti už bol dvakrát odsúdený za jazdu pod vplyvom alkoholu nad jedno promile. Teraz mu polícia zaistila aj motorové vozidlo,” dodali policajti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu