Stoltenberg: Lukašenko sa neprávom vyhovára na NATO pri potláčaní protestov

1
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg (Foto: TASR)

Pokusy bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka zneužiť Severoatlantickú alianciu ako zámienku pri potlačovaní občianskych protestov sú “úplne neopodstatnené”. Povedal to stredu v Berlíne generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Šéf Aliancie, ktorý sa v nemeckej metropole zúčastňuje na dvojdňovom neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ, znova poprel tvrdenia Lukašenka, že pri hraniciach s Bieloruskom prebieha masové zoskupovanie aliančných síl.

“Každý pokus bieloruského režimu využiť NATO ako výhovorku alebo zámienku na zásahy proti demonštrantom je preto nesprávny a úplne neopodstatnený,” cituje Stoltenberga agentúra AFP.

Pri tejto príležitosti vyzval na uskutočnenie slobodných a spravodlivých prezidentských volieb v Bielorusku. Tie by sa mali konať po tom, ako oficiálne výsledky volieb z 9. augusta mnohé štáty neuznali a občania Bieloruska vyšli do ulíc na protest proti ich zmanipulovaniu.

Lukašenko v sobotu (22.8.) počas návštevy tankového práporu a raketovej divízie v meste Hrodno ležiaceho na západe Bieloruska uviedol, že krajine hrozí nebezpečenstvo zo strany Poľska a Severoatlantickej aliancie a upozornil na údajné sústreďovanie vojsk NATO pri bieloruských hraniciach.

1 komentár

  1. Ale no ták? Vieme čo urobila teroristická zločinecká organizácia NATO v Srbsku, Iraku, Líbyi!!! Tak, že obavy zo strany Lukašenka sú opodstatnené!!! Alebo nám tu snáď niekto chce tvrdiť, že za zločiny ktoré (zto) NATO napáchala vo svete už niekto s kompetentných niesol aj trestno právnu zodpovednosť?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu