sobota, 5 decembra, 2020
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Tomáš: Kauza advokáta Miškoviča sa týka aj Matoviča

Tomáš: Kauza advokáta Miškoviča sa týka aj Matoviča

Kauza štátnych zákaziek pre advokátsku kanceláriu Michala Miškoviča sa týka aj premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Povedal to v stredu na brífingu nezaradený opozičný poslanec Erik Tomáš.

Podľa Tomáša sa súťaží na právne služby štátnych inštitúcií zúčastňovali štyri rovnaké právnické kancelárie a jedna z nich, Prosman & Pavlovič, Matoviča zastupovala v súdnych sporoch.

Poslanci okolo bývalého premiéra Petra Pellegriniho (nezaradený) podľa Tomáša zvažujú podanie podnetu na Úrad pre verejné obstarávanie, Najvyšší kontrolný úrad, ale aj na políciu.

“V troch štátnych inštitúciách súťažili len štyri firmy. Štyri rovnaké firmy sa vystriedali v údajnej súťaži,” upozornil Tomáš.

“Jednou z týchto advokátskych kancelárií, ktorá sa podieľala na týchto do očí bijúcich fingovaných súťažiach, bola dvorná kancelária pána Matoviča, ktorá ho zastupuje v osobných sporoch,” dodal poslanec, podľa ktorého majú k sebe blízko aj ďalšie tri advokátske kancelárie, ktoré sa na súťažiach zúčastnili.

Tomášov kolega, poslanec Matúš Šutaj Eštok pripomenul, že Michal Miškovič je v súčasnosti stíhaný za údajné falšovanie podpisov, no zároveň je poradcom ministra financií Eduarda Hegera(OĽaNO) a členom legislatívnej rady vlády.

Miškovičova kancelária získala v poslednom čase zákazky od štátnych inštitúcií pod gesciou Ministerstva financií (MF) SR, Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vo výške viac ako 800.000 eur.

Poslanci majú údajne konkrétne informácie o netransparentnom vyhlásení súťaže na MŽP SR, ktoré podľa Eštóka mohol v závere marca rozoslať z počítača na sekretariáte rezortu sám Miškovič.

Navyše je podľa Eštóka v spise na verejné obstarávanie právnych služieb na tomto ministerstve napísané, že právne kancelárie boli oslovené priamo na pokyn ministra Jána Budaja (OĽaNO).

MŽP podľa poslanca vyhlásilo verejné obstarávanie napriek tomu, že už malo podpísaný kontrakt s právnickou kanceláriou Soukeník – Štrpka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Bittó Cigániková: Ministri by robili svoju prácu lepšie, ak by im do toho premiér nezasahoval

Ministri by robili svoju prácu lepšie, ak by im do toho premiér nekafral, hovorí na margo sporu medzi ministrom školstva a premiérom...

Haščák ide do väzby, rozhodla sudkyňa

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák aj Dana Arpášová, manželka bývalého šéfa kontrarozviedky SIS, budú stíhaní väzobne. V piatok o tom rozhodla...

Advokátka, ktorá inštruovala rodičku proti dodržiavaniu covid-19 opatrení, je disciplinárne riešená

Slovenská advokátska komora (SAK) začala disciplinárne konanie s advokátkou Adrianou Krajníkovou, známou z októbrového incidentu v košickej univerzitnej nemocnici. Dôvodom je podozrenie...

Sudca má rozhodovať o väzbe pre policajného exprezidenta Lučanského v nedeľu

Sudca pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku má rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby policajného exprezidenta Milana...

Mikas: Téma lyžovačiek nie je uzavretá

Téma fungovania lyžiarskych stredísk na Slovensku nie je podľa hlavného hygienika Jána Mikasa uzavretá. Po piatkovom rokovaní pandemickej komisie avizoval, že konzílium...

Úrad verejného zdravotníctva: Od pondelka môžu žiaci a študenti s testom ísť do školy

Od pondelka (7. 12.) budú môcť žiaci a študenti znova nastúpiť na druhý stupeň základnej školy a na stredné školy, musia však...

Mikas: Pendlerom na hraniciach budú uznávať aj test zo zahraničia

Pendlerom, ktorí sa budú musieť na hraniciach od pondelka (7. 12.) preukázať negatívnym antigénovým alebo PCR testom, nie starším ako 14 dní,...
Slovensko
Pozitívne vzorky 113,392 +2,184 Dnes Úmrtí 957 +27 Dnes Uzdravení 77,142 Infikovaných 35,293 Last updated: 5. decembra 2020 - 02:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky