nedeľa, 24 januára, 2021
5.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Cichanovská vyzvala na zintenzívnenie štrajkov v bieloruských továrňach

Cichanovská vyzvala na zintenzívnenie štrajkov v bieloruských továrňach

Hlavná súperka bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka Sviatlana Cichanovská vyzvala v piatok na zintenzívnenie štrajkov v bieloruských továrňach s cieľom dosiahnuť vypísanie nových prezidentských volieb. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Žiadam Vás – pokračujte v štrajkoch a rozširujte ich. Nenechajte sa oklamať zastrašovaním,” povedala Cichanovská vo videoposolstve určenom bieloruským občanom, ktoré bolo zverejnené v piatok.

Zamestnanci dvoch bieloruských závodov na výrobu traktorov a kolesových ťahačov vstúpili do štrajku už minulý týždeň. Pridali sa tak k desaťtisícom demonštrantov, ktorí od vyhlásenia podľa nich zmanipulovaných výsledkov volieb z 9. augusta protestujú proti Lukašenkovmu režimu a násilným zásahom voči protestujúcim zo strany bezpečnostných zložiek.

Lukašenko v pondelok podľa správy bieloruskej agentúry Belta povedal, že je ochotný deliť sa o moc a aj zmeniť ústavu, nie však pod tlakom demonštrácií a štrajkov. Jedna z požiadaviek opozície je vyhlásenie nových a spravodlivých volieb, čo však Lukašenko odmieta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 17:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky