Nemecko vyslalo pre Navaľného lietadlo

0
Sanitka parkuje pred nemocničnou jednotkou intenzívnej starostlivosti, kde leží ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj v sibírskom meste Tomsk. Foto: TASR

Nemecko vyslalo v piatok do ruského mesta Omsk záchranárske lietadlo, ktoré má vyzdvihnúť ruského opozičného politika Alexeja Navaľného. Ten bojuje o život v omskej nemocnici a je podozrenie, že ho otrávili. Informovala o tom agentúra AFP.

Lietadlo zdravotníckej služby odštartovalo z bavorského mesta Norimberg o 03.11 h, uviedol denník Bild. Predstaviteľ jednej z nemeckých mimovládnych organizácií ešte predtým pre AFP povedal, že Navaľného je pripravená prijať renomovaná berlínska nemocnica Charité.

Navaľnyj (44) pocítil vo štvrtok nevoľnosť počas letu zo sibírskeho mesta Tomsk do Moskvy a neskôr stratil vedomie. Lietadlo núdzovo pristálo v Omsku a politika následne previezli do miestnej nemocnice.

Podľa jeho hovorkyne Kiry Jarmyšovej bol Navaľnyj pravdepodobne otrávený neznámou toxickou látkou, ktorá bola primiešaná v šálke čaju. Navaľnyj tento čaj pil na letisku pred odletom a podľa Jarmyšovej to bolo jediné, čo ráno vypil.

Navaľnyj je ostrým kritikom súčasného ruského prezidenta Vladimira Putina a v minulosti bol viackrát zadržaný. Takisto bol terčom opakovaných vyhrážok.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu