Maduro vraj rokuje s Iránom o nákupe rakiet

1
Nicolas Maduro, prezident Venezuely (Foto: TASR/AP)

Kolumbijský prezident Iván Duque vo štvrtok povedal, že Venezuela rokuje s Iránom o možnosti nákupu rakiet stredného a dlhého doletu. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

„Diktatúra (venezuelského prezidenta) Nicolása Madura má záujem o nákup rakiet stredného a dlhého doletu prostredníctvom Iránu,” povedal Duque s tým, že obe krajiny sú v kontakte podľa pokynov venezuelského ministra obrany Vladimira Padrina Lópeza.

Duque tiež dodal, že informácie o záujme Venezuely o nákup iránskych rakiet “potvrdili spravodajské organizácie medzinárodného charakteru”, ktoré s Kolumbiou spolupracujú.

Venezuela tvrdenia o rokovaní s Iránom poprela a jej minister zahraničných vecí Jorge Arreaza vyhlásil, že Duque sa len snaží odviesť pozornosť od násilia vo svojej vlastnej krajine.

1 komentár

  1. Verme, že tieto rokovania budú úspešné. Pokiaľ áno, tak môžeme byť spokojnejší, lebo svet bude zase o niečo bezpečnejšie miesto. Ako už raz povedal jeden muž, ak chcete mier tak sa musíte pripravovať na vojnu. Tak dáko to hádam bolo, ak sa nemýlim.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu