piatok, 7 mája, 2021
10.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Biden oficiálne prijal nomináciu Demokratickej strany do súboja o Biely dom

Biden oficiálne prijal nomináciu Demokratickej strany do súboja o Biely dom

Bývalý americký viceprezident Joe Biden vo štvrtok oficiálne prijal nomináciu Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov. Informovala o tom BBC.

V súboji o Biely dom sa 3. novembra stretne Biden v prezidentských voľbách so súčasným republikánskym prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý sa bude uchádzať o znovuzvolenie.

Vo svojom akceptačnom prejave Biden povedal, že Spojené štáty prežívajú jedno z najťažších období vo svojich dejinách, ktorému dominuje koronakríza a najhoršie rasové otrasy od 60. rokov.

„Tu a teraz vám sľubujem, že ak mi zveríte prezidentský úrad, budem ťažiť z toho najlepšieho, čo v nás je, nie z toho najhoršieho. Budem spojencom svetla, nie temnoty,” vyhlásil Biden vo svojom domovskom štáte Delaware v posledný deň štvordňového nominačného snemu Demokratickej strany.

Svojho republikánskeho rivala obvinil Biden z neriešenia problémov, nezvládnutia koronakrízy a “zaliečania sa diktátorom”. Američanom zároveň sľúbil, že pod jeho vedením Spojené štáty štvorročné “obdobie temna” Trumpovho vládnutia prekonajú.

Ak sa Bidenovi v novembrových voľbách podarí zvíťaziť, vo svojich 77 rokoch sa stane najstarším novozvoleným prezidentom v dejinách Spojených štátov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 7. mája 2021 - 02:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -