pondelok, 25 októbra, 2021
5.2 C
Bratislava
ÚvodAréna"Slovak Lives Matter"? Fico žiada od vlády, aby reagovala na šokujúce zábery...

“Slovak Lives Matter”? Fico žiada od vlády, aby reagovala na šokujúce zábery z letiska Charleroi a smrť Slováka

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico žiada vládu Igora Matoviča (OĽANO), aby reagovala na zverejnené zábery zo zákroku policajtov voči Slovákovi v Belgicku spred dvoch rokov. Jozef Chovanec zomrel vo februári 2018 po potýčkach s políciou na letisku v meste Charleroi. Národná rada (NR) SR by mala podľa Fica reagovať napríklad formou uznesenia.

Robert Fico požiadal vládny kabinet, aby tento podľa neho “odsúdeniahodný prípad, ktorý je hodný politických posolstiev,” vzal do vlastných rúk. Slovensko by podľa neho napríklad formou uznesenia NR SR malo dať svetu najavo, že záleží aj na životoch občanov SR.

Vládni politici sa podľa Fica nadmerne venovali udalostiam vo Venezuele či v Bielorusku v súvislosti s prezidentskými voľbami.

„Kde je takáto miera iniciatívy v tomto prípade? Kde je premiér? Kde je minister zahraničných vecí?” pýtal sa Fico. Dodal, že na mieste premiéra by žiadal ministra zahraničných vecí, aby komunikoval tento prípad so svojím partnerom v Belgicku, a aby si predvolal belgického veľvyslanca a žiadal vysvetlenie.

Šéf Smeru-SD dodal, že v čase, keď došlo k inicidentu, nedostal ako predseda vlády žiadnu informáciu. Reagoval, že prípad sa aktualizoval vzhľadom na zverejnenie videozáberov.

V stredu viaceré belgické médiá upozornili na videozábery z priemyselnej kamery, na ktorých vidieť ako jedna z policajtiek hajluje, zatiaľ čo piati ďalší policajti sedia a kľačia na hrudi zadržaného Slováka a smejú sa z nacistického pozdravu svojej kolegyne. Podľa videozáznamu policajti kolenami na hrudi imobilizovali J. Chovanca po dobu 16 minút.

Prokuratúra v Charleroi v stredu potvrdila, že prebiehajúce súdne vyšetrovanie sa blíži ku koncu. Podľa medializovaných informácií slovenský občan 28. februára 2018 prelomil letiskovú bariéru a nastúpil do lietadla neoprávnene. Malo dôjsť k potýčke, pričom letisková polícia Slováka vyviedla a umiestnila do zadržiavacej cely. Podľa pôvodných správ sa Slovák v cele dopustil násilných sebapoškodzujúcich úderov, čo prinútilo políciu, aby opäť zasiahla a upokojila ho. Chovanec následne utrpel infarkt myokardu a bol prevezený do nemocnice. Tam upadol do kómy, z ktorej sa už neprebral.

Svedectvo priemyselnej kamery však naznačilo, že udalosti predchádzajúce zhoršeniu zdravotného stavu zadržaného Slováka sa udiali ináč, čo vyvolalo pobúrenie nielen belgických médií, ale aj miestnych politikov.

728*90

2 KOMENTÁRE

  1. No , určite by vláda SR , poprípade MZV SR , alebo parlament mal k tejto policajnej BRUTALITE zaujať ODSUDZUJÚCE stanovisko , keď ho tak promtne zaujali voči Bielorusku ! Slovenská vláda , parlament a aj prezidentka SR robia politiku pod tlakom a inštrukciami režimov USA a EU ! Ako je všeobecne známe , politika režimov USA a EU a aj jednotlivích režimov členských štátov EU je založená na klamstvách , vydieraní , zastrašovaní , na sankciách aj keď nevedia prečo , podpore terorizmu , fašizmu , DVOJAKÝCH ŠTANDARTOCH !!! To sú totižto tie tzv. EURÓPSKE hodnoty na ktorých režim EU stojí !

  2. Tak to som zvedavý čo na to naša diplomacia? Ako sa zachovajú? Ak by sa to stalo v Rusku, tak by reagovali okamžite!!! Lebo u týchto idi. Otov čo nám dnes vládnu je to normálne. Tí robia rozhodnutia už predom ak sa jedná o udalosti, ktoré zahraničie spojí z Ruskom. Ešte ani nepoznajú pravdu a už vynášajú súdy. Asi tak. Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 25. októbra 2021 - 03:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img