utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna BR OSN odsúdila prevrat v Mali. Za šéfa junty sa vyhlásil plukovník...

BR OSN odsúdila prevrat v Mali. Za šéfa junty sa vyhlásil plukovník Goita

Plukovník Assimi Goita sa v stredu vyhlásil za šéfa vojenskej chunty, ktorá donútila odstúpiť malijského prezidenta Ibrahima Boubacara Keitu a spolu s premiérom Boubou Cissém a ďalšími vládnymi činiteľmi ho zadržiava. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

„Dovoľte, aby som sa predstavil, som plukovník Assimi Goita, predseda Národného výboru pre spásu ľudu (CNSP),” povedal Goita. Plukovník sa v noci z utorka na stredu objavil v skupine dôstojníkov, ktorá oznámila, že v Mali došlo k prevratu, ale neprehovoril.

Na situáciu v Mali reagovala v stredu aj Bezpečnostná rada OSN (BR OSN), ktorá vzbúrencov vyzvala, aby zadržiavaných malijských predstaviteľov bezodkladne prepustili a “vrátili sa do kasární”. Pätnásťčlenná BR OSN “zdôraznila naliehavú potrebu obnovenia poriadku a právneho štátu, ako aj návratu k ústavnému poriadku” v Mali.

V Mali sa od začiatku júna pravidelne konali protesty, ktorých účastníci žiadali odstúpenie 75-ročného prezidenta. Opozícia prezidenta Keitu obviňuje zo zastrašovania a kupovania hlasov počas aprílových parlamentných volieb, v ktorých jeho vláda získala väčšinu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 18:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -