Najsmrteľnejší tohtoročný incident v Stredozemnom mori: 45 mŕtvych migrantov

1
Ilustračné foto, migranti na člne. Foto: TASR

Najmenej 45 migrantov a utečencov zahynulo v pondelok pri pobreží Líbye. Ide o zatiaľ najsmrteľnejší tohtoročný incident v Stredozemnom mori, informovala v stredu agentúra AFP.

Agentúry OSN pre utečencov a migráciu vo vyhlásení uviedli, že nehodu prežilo 37 migrantov, ktorých zachránili rybári. Preživší informovali, že medzi obeťami bolo aj päť detí.

Príčinou nehody bol výbuch motora na plavidle.  

Ďalších približne desať mŕtvych migrantov v stredu potvrdilo Španielsko po tom, čo tamojšia námorná záchranná služba objavila vrak lode asi 150 kilometrov od Kanárskych ostrovov. Úrady uvádzajú, že loď sa plavila z Mauritánie, ktorú opustila 15. augusta, píše agentúra AP.

Od minulého augusta zomrelo pri pokuse dostať sa na Kanárske ostrovy najmenej 357 migrantov, uvádza štatistika Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM).  

- Reklama -

1 komentár

  1. Určite? Ešte nie je všetkým dňom koniec, ako raz už niekto povedal. EU by mala zastaviť toto pašovanie nelegálnych imigrantov do EU!!! Tým by sa de facto predišlo k takýmto udalostiam. Mali by ste im to v EU tým de. Bilom niekto konečne navrhnúť!!! Mysleniu zdar!!!

Comments are closed.