štvrtok, 28 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Novozélandská premiérka odložila pre koronavírus parlamentné voľby

Novozélandská premiérka odložila pre koronavírus parlamentné voľby

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondelok odložila blížiace sa parlamentné voľby na Novom Zélande o štyri týždne, na 17. októbra, lebo opätovné objavenie sa koronavírusu v krajine a následné opatrenia bránili vedeniu volebnej kampane. Informovala o tom agentúra AFP.

„Toto rozhodnutie poskytne všetkým stranám priestor na vedenie kampane počas nasledujúcich deviatich týždňov a volebnej komisii dostatok času na zabezpečenie toho, aby sa voľby mohli uskutočniť,” uviedla premiérka.  

Pôvodný termín volieb na Novom Zélande bol stanovený na 19. septembra. Krajina bojuje s návratom koronavírusu, v dôsledku ktorého sa minulý týždeň ocitlo najväčšie novozélandské mesto Auckland v karanténe. Ardernová uviedla, že strávila víkend konzultáciami s vedúcimi predstaviteľmi strán a volebnou komisiou o dátume volieb. Objavenie sa nových prípadov nákazy koronavírusom ukončilo obdobie 102 dní bez lokálneho prenosu na Novom Zélande. V krajine zaznamenali v piatok (14. augusta) 13 nových prípadov nákazy koronavírusom, z ktorých 12 sa spájalo s jedinou rodinou v Aucklande. Do nedele sa počet potvrdených prípadov v Aucklande rozrástol na 49.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 Úmrtí 4,361 Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 28. januára 2021 - 03:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky