streda, 4 augusta, 2021
22.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPríklad toho, ako sa nevedomosť snúbi so snahou zapáčiť sa 'našim ľuďom',...

Príklad toho, ako sa nevedomosť snúbi so snahou zapáčiť sa ‘našim ľuďom’, hodnotí Laššáková dotáciu pre nezávislú kultúru

Finančnú pomoc nezávislej kultúre považuje bývalá ministerka kultúry Ľubica Laššáková (nezaradená) za prvoplánové kupovanie voličských hlasov. Označila to za neprofesionálne a nesystémové. Uviedla to na sociálnej sieti. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) v sobotu (15. 8.) informovala, že s ministerstvom financií vyrokovala takmer 11 miliónov eur pre nezávislú kultúru. Ide o mimoriadnu pomoc pre tých, ktorí prepadli “cez sito” doterajšej pomoci štátu.

Laššáková priblížila, že inštitúcií v zriadovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry je viac ako 30 a pracuje v nich okolo 5000 zamestnancov. Konštatuje, že mimoriadnou pomocou tak dala Milanová “opäť vlastným zamestnancom kopanec”, keďže 10,7 milióna eur poputuje nezávislým umelcom.

„Kultúra národnostných menšín dostane pol milióna, o niečo viac audiovizuálny priemysel a viac ako 9 miliónov nezávislí umelci. Akým kľúčom, komu a za čo sa zrejme verejnosť nedozvie. Nie je to len kopanec vlastným zamestnancom, ale aj všetkým tým, ktorí s pandémiou bojovali ‘v prvých šíkoch’. Typický príklad toho, ako sa nevedomosť snúbi so snahou zapáčiť sa ‘našim ľuďom’,” povedala Laššáková.

Takmer 11 miliónov pre „najohrozenejších nezávislých umelcov“ Niekoľko týždňov sledujem, ako ministerka kultúry…

Uverejnil používateľ Ľubica Laššáková Sobota 15. augusta 2020

Milanová v sobotu podotkla, že pomoc by mohla ísť pre takmer 4000 umelcov, ktorí sú najohrozenejší. Rezort kultúry na prerozdelenie financií oslovil verejnoprávne kultúrne fondy, pretože sú osvedčené, majú nastavené mechanizmy a nástroje na to, ako peniaze najlepšie a najrýchlejšie dostať k ľuďom. Fond na podporu umenia prerozdelí 9,5 milióna eur, Fond na podporu kultúry národnostných menšín 500 000 eur a Audiovizuálny fond 700.000 eur. Financie by sa mali prerozdeľovať formou štipendií.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 15:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -