štvrtok, 28 januára, 2021
-1.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Fínska premiérka Marinová sa vydala za dlhoročného partnera

Fínska premiérka Marinová sa vydala za dlhoročného partnera

Fínska premiérka Sanna Marinová v nedeľu oznámila, že sa vydala za svojho dlhoročného partnera, osem mesiacov po tom, ako sa stala novou hlavou vlády.

Marinová (34) na sociálnej sieti Instagram uviedla, že sa v sobotu vydala za Markusa Räikkönena a zverejnila svadobnú fotografiu, informovali tlačové agentúry AP a DPA.

Podľa webovej stránky fínskej vlády sa sobáš uskutočnil v oficiálnom premiérskom sídle Kesäranta v Helsinkách, pričom na obrade sa zúčastnili iba rodinní príslušníci a najbližší priatelia páru.

Marinová a rovnako starý Räikkönen sú spolu už 16 rokov a majú spolu dcéru, ktorá sa narodila v januári 2018.

Marinová je členkou Fínskej sociálnodemokratickej strany (SDP) a horlivo sa angažuje v environmentálnych záležitostiach. Premiérkou sa stala vlani v decembri.

V tom čase bola najmladšou ministerskou predsedníčkou na svete; o niekoľko mesiacov neskôr sa tohto prvenstva návratom k moci opäť ujal rakúsky kancelár Sebastian Kurz, ktorý bude mať 34 rokov koncom augusta.

Marinová je už druhou premiérkou zo severnej Európy, ktorá sa tohto leta vydala. Iba pred približne dvoma týždňami sa dánska premiérka Mette Frederiksenová (42) vydala za svojho partnera, filmového režiséra Bo Tengberga.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 Úmrtí 4,361 Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 28. januára 2021 - 06:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky