Prezidentka: Som rada, že Kyselica vyvodil politickú zodpovednosť

2
Zuzana Čaputová (Autor: TASR)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si cení postoj Lukáša Kyselicu, ktorý sa rozhodol odísť z postu štátneho tajomníka ministerstva vnútra po zverejnení informácií o jeho pôsobení vo Vojenskom spravodajstve v čase kandidatúry do parlamentu za OĽANO. Hlava štátu to uviedla počas svojej návštevy Zvolena s tým, že z medializovaných informácií je zrejmé, že istý problém tam evidentne bol.

„Rešpektujem jeho rozhodnutie a som rada, že takýto príklad osobnej politickej zodpovednosti vyvodil,” skonštatovala Čaputová. Byť politikom a zároveň pôsobiť vo Vojenskom spravodajstve je podľa prezidentky nezlučiteľná kombinácia.

„Niekto, kto je členom či spolupracovníkom Vojenského spravodajstva, nemá byť politicky aktívny. V tomto prípade asi aj s tým súvisí reakcia a vyvodenie politickej zodpovednosti,” podotkla hlava štátu.

Rozhodnutie o odchode z funkcie oznámil Kyselica premiérovi Igorovi Matovičovi a ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (obaja OĽANO) ešte v pondelok (27. 7.). Predseda vlády o tom informoval v utorok na sociálnej sieti.

Kyselica, ktorý je bývalým šéfom tímu Gorila, podľa informácií Denníka N kandidoval do parlamentu ako tajný príslušník Vojenského spravodajstva. Nemali o tom vedieť ani členovia hnutia OĽANO, za ktoré sa uchádzal o mandát. V tajnej službe ministerstva obrany mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Kto vie alebo aspoň tuší o čo ide, takú kravinu od tej skládkovej bárby hádam ani neočakával.

  2. Keby netárala. Až vtedy to bude pravda keď skončí ako poslanec!!! Nezákonne sa dostal do parlamentu!!! jasne je povedané, že porušil zákon!!! Logika nepustí!!! Tak, že tak pani Čapu_tová. Mysleniu zdar!!!

Comments are closed.