Šeliga: Kyselica by mal vyvodiť osobnú zodpovednosť

1
Podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) (Autor: TASR)

Štátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) SR Lukáš Kyselica by mal vyvodiť osobnú zodpovednosť. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) to uviedol v utorok na sociálnej sieti v súvislosti s medializovanými informáciami o Kyselicovom pôsobení vo Vojenskom spravodajstve (VS) v čase predvolebnej kampane aj krátko po voľbách.

Kyselica podľa Šeligu porušil zákon, pretože ako vojak sa aktívne zúčastňoval predvolebnej kampane. Pochybnosti podľa neho vyvoláva aj to, prečo to robil. Poukázal na to, že vtedajší riaditeľ VS Ján Balciar nevedel vysvetliť svoj majetok.

„Pán Kyselica nám nemôže povedať nič, lebo je viazaný mlčanlivosťou. Nemôže povedať, aké úlohy plnil, čo robil a čo nerobil. Zostáva nám pochybnosť a mierna pachuť,” skonštatoval Šeliga.

Politik v kampani nemá byť zároveň “tajný agent”, myslí si Šeliga. „Človek si musí vybrať, ako chce svojej krajine slúžiť,” poznamenal.

Štátny tajomník MV SR a bývalý šéf tímu Gorila Kyselica podľa informácií Denníka N kandidoval do parlamentu ako tajný príslušník Vojenského spravodajstva. Nemali o tom vedieť ani členovia hnutia OĽaNO, za ktoré sa uchádzal o mandát. V tajnej službe Ministerstva obrany (MO) SR mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v pondelok (27. 7.) uviedol, že na základe informácií, ktorými disponuje, nemá dôvod nedôverovať Kyselicovi. Štátnemu tajomníkovi vyjadril dôveru aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

- Reklama -

1 komentár

  1. Banda idi. Otov a teraz im velí Še_liga !!! Presne ako pri podvode pri diplomovke Koll_ára!!! Inak sa im už teraz nedá ani povedať!!! Tak toto je tá nová politická kultúra? Toto je to očistenie? Už viete prečo chcú silou mocou ovládnuť prokuratúru, súdy, políciu? Aby si zabezpečili beztrestnosť, keď začnú bašovať a rozkrádať zo štátny majetok. Diplomovky zamietli pod koberec a teraz sa in objavil ďalší problém. Uvidíme ako sa s ním popasujú. Zase to bude v rovine, že s opozíciou nehlasujeme a zase budú strašiť, lebo Fi_co. Ha, ha, ha … To, že ukradli duševné vlastníctvo nikoho netrápi, že modré trubky? Ste sprosté až to bolí. Teraz vám dali vyšší level a som zvedavý na vás, ako im to budete žrať!!! Keby vám nasr. Ali na tanier a povedali, že je to omeleta, tak im to budete papkať, ha, ha, ha … Lebo už ste to de facto urobili v prípade predsedu parlamentu a následne aj v prípade ministra školstva a premiéra, keď sa prevalili ich zlodejstvá pri diplomových prácach!!! Tak teraz vás zase kŕmia ďalšími srač. Kami. Uvidíme ako im to zase zožeriete!!! Ale čo už, modré trubky máte IQ húpacieho koníka, takže sa vám niet čo čudovať. Stačí pre vás použiť vetu lebo Fi_co alebo návrat Smeru a týmto lumpom prejde každé zbojstvo!!! Tak, že tak!!! Mysleniu zdar!!!

Comments are closed.