piatok, 26 februára, 2021
10.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Chorvátsko má 81 nových prípadov. Ohniská sú známe a pod kontrolou

Chorvátsko má 81 nových prípadov. Ohniská sú známe a pod kontrolou

V Chorvátsku zaznamenali za posledných 24 hodín 81 nových prípadov nákazy koronavírusom. V piatok to oznámil minister zdravotníctva Vili Beroš. Opravil pôvodný údaj 84 prípadov, predtým nahlásený riaditeľom Chorvátskeho úradu verejného zdravotníctva (HZJZ) Krunoslavom Capakom. Informácie priniesla tlačová agentúra HINA.

„Oficiálne je podľa webu HZJZ zaznamenaných za posledných 24 hodín 81 nových prípadov a Capak omylom povedal, že prípadov je 84,” spresnil minister zdravotníctva na prvom zasadnutí nového kabinetu.

Počet aktívnych prípadov je v Chorvátsku 1032, 139 ľudí sa lieči v nemocnici a deväť z nich je napojených na pľúcne ventilátory. Od začiatku nákazy v krajine koncom februára zomrelo 128 ľudí vrátane ôsmich uplynulý týždeň, dodal Beroš.

Vysvetlil, že známe ohniská, súvisiace s nočnými klubmi v hlavnom meste Záhreb a s kláštorom vo východnom meste Djakovo, sú už pod kontrolou a počet nových infekcií v týchto oblastiach klesá. Minister tiež informoval, že ovládnuť sa podarilo aj menšie zhluky prípadov na východe vo Viroviticko-podrávskej župe a Sisacko-moslavinskej župe. Aktívne ohnisko je ešte stále vo Vukovarsko-sriemskej župe v najvýchodnejšom cípe krajiny.

Situácia v ostatných pevninských župách je prevažne pokojná, bez veľkých zhlukov prípadov, ale niekoľko menších zhlukov infekcií spozorovali v pobrežných župách. No 54,3 percenta pozitívnych prípadov z piatka zaznamenali u ľudí v samoizolácii, čo znamená, že tieto osoby sú pod dohľadom, zdôraznil minister.

Štátne úrady hlásili vo štvrtok 104 nových prípadov nákazy a v stredu 108 a Beroš uviedol, že väčšina z nových infikovaných má v súčasnosti mierne príznaky ochorenia.

„Hoci epidemiologická situácia je pod kontrolou, nesmieme sa uspokojiť, lebo sa ukázalo, že to môžeme zvládať aj lepšie. Preto vyzývam občanov, aby dodržiavali jednoduché pravidlá na ochranu seba a ostatných pre nákazou,” apeloval Beroš.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 +2,645 Dnes Úmrtí 6,966 +107 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 26. februára 2021 - 20:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky