pondelok, 25 januára, 2021
0.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Danko vypovedal na NAKA pre Tipos

Danko vypovedal na NAKA pre Tipos

Bývalý predseda Národnej rady SR a šéf mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany Andrej Danko vypovedal na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Banskej Bystrici. Ako stručne uviedol, týkalo sa to kauzy Tipos.

„K prebiehajúcim procesným úkonom NAKA nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,” uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Úvahy, že Dankove vypovedanie môže súvisieť aj s kauzou Dobytkár, Danko vyvrátil.

„Vysvetlil som svoj postoj vo veci pána Čubu,” povedal Danko po výsluchu, kam prišiel ako svedok. Milan Čuba bol zamestnaný v národnej lotériovej spoločnosti Tipos, no v spoločnosti ho takmer nikto nepoznal. Od polovice apríla 2017 sa stal poradcom bývalého generálneho riaditeľa Jána Barcziho a mesačne mal brať tisíce eur. Ako generálnemu riaditeľovi v skutočnosti radil a či jeho zamestnanie nebolo len formálne na papieri, teraz prešetruje polícia. Čuba pred vyšetrovateľom uviedol, že tip na pracovné miesto v Tipose dostal od šéfa SNS.

V súvislosti s dnešným odvolávaním Igora Matoviča kvôli diplomovke A.Danko uviedol, že vyšetrovanie jeho rigoróznej práce je už ukončené a vraj má k tomu “dobrú správu”, lebo polícia skonštatovala, že nepoškodil autorské práva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 20:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky