nedeľa, 28 februára, 2021
3.1 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Smer má nové vedenie. Medzi podpredsedami Blaha aj Kaliňák. Moja misia...

VIDEO Smer má nové vedenie. Medzi podpredsedami Blaha aj Kaliňák. Moja misia pokračuje, uviedol Fico

Aktualizovaná správa

Predsedom Smeru-SD ostáva naďalej Robert Fico. Do funkcie ho opätovne zvolili na sobotňajšom pracovnom sneme. Podpredsedami strany sa stali Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Richard Takáč, Ľuboš Blaha, ale aj Erik Kaliňák. Generálnym manažérom strany sa stal Marián Saloň. O výsledkoch informoval Fico na tlačovej konferencii po sneme.

„Považujem snem za dobre pripravený. Dosiahli sme výsledky, ktoré sme chceli dosiahnuť, a ukazuje to, že sme skúsená strana,” uviedol Fico. Priblížil, že všetkých podpredsedov zvolili “ďaleko nadpolovičnou väčšinou hlasov”. Doplnil, že jedno miesto podpredsedu ešte ostalo voľné, obsadiť ho plánujú na decembrovom tradičnom sneme. Fico naznačil, že by bol rád, keby ho obsadila žena.

Priblížil, že Blanár sa bude venovať otázkam regionálneho rozvoja, Kamenický má byť podpredsedom pre hospodárske a finančné otázky. Erik Kaliňák by sa mal venovať najmä mladým ľuďom a sociálnym sieťam, Takáč poľnohospodárstvu a životnému prostrediu. Blaha má zodpovedať za otázky vzdelávania.

Dodal, že vzhľadom na jeho opätovné zvolenie za predsedu jeho misia pokračuje.

„Predovšetkým budem chrániť stranu Smer-SD,” poznamenal. V tejto súvislosti dodal, že súčasťou predsedníctva ostáva aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Fico naznačil, že v oblasti ochrany Smeru-SD chystajú i viaceré právne kroky voči niektorým médiám a politickým oponentom. Podotkol, že urážanie strany sa skončilo. Za svoju ďalšiu úlohu označil opätovné naštartovanie procesu generačnej výmeny v strane.

súčasťou predsedníctva ostáva aj exminister vnútra Robert Kaliňák.

Dodal, že jedným z cieľov snemu bolo i nastavenie jej správania sa v najbližšom období.

„Chceme byť razantnou dôslednou opozíciou, ktorá bude ako buldog visieť tejto vláde na krku, a urobíme všetko pre to, aby sme jej krčnú žilu prehrýzli v nejakom okamihu,” uviedol. Na sneme podľa neho potvrdili, že Smer-SD je proeurópskou, demokratickou a antifašistickou stranou. Orientovať sa chce aj na národného voliča, prezentovať vzťah k cirkvám, tradičnej rodine.

Šéf Smeru-SD hovorí o dobrej práci strany v posledných troch týždňoch. Strana sa podľa jeho slov výrazne posunula v jej interných prieskumoch.

„Dnes sa dajú deliť hlasy bývalého veľkého Smeru medzi dve politické strany takmer na polovičku, rozdiel medzi nami a nimi, odídencami, sú už iba dve percentá,” povedal s tým, že ak takto budú pokračovať ďalej, Smer-SD bude mať späť silné postavenie v politickom živote.

„Naším hlavným súperom je Matovičova vláda,” zdôraznil (FICO).

V súvislosti s odídencami okolo Petra Pellegriniho zdôraznil, že nie sú súperom Smeru-SD a ich rozhodnutie rešpektujú.

„Naším hlavným súperom je Matovičova vláda,” zdôraznil s tým, že hoci bude sledovať aj odídencov, jeho cieľom je pripraviť stranu na nasledujúce parlamentné voľby. Dovtedy musí podľa jeho slov postupne generačná zmena dozrieť v nové vedenie strany a volebného lídra.

Poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha prichádza na pracovný snem strany Smer – sociálna demokracia v Bratislave. Snem strany ho zvolil za jedného z podpredsedov strany. Foto: TASR

Fico priznal, že delegáti na sneme vedeniu vyčítali aj akési odtrhnutie sa od štruktúr v regióne v poslednom čase. Aj preto sa podľa jeho slovo dohodli, že na zasadaní predsedníctva budú vždy prítomní i dvaja reprezentanti kraja. Dodal, že dodržali tiež sľub dostať do popredia mladých ľudí. Doplnil, že členom predsedníctva sa stal aj podpredseda Mladých sociálnych demokratov Igor Melicher.

Snem musela strana zvolať po zmenách vo vedení, ale i v regionálnych štruktúrach. Po odchode viacerých členov strany vymenili 17 predsedov okresných organizácií. Smer-SD opustili aj viacerí doterajší podpredsedovia a členovia predsedníctva. Fico označil sobotňajší snem za rekonštrukčný. Veľký snem avizoval tradične na posledný mesiac v roku, hovoril o dátume 9. december.

Fico: Mojou úlohou bude pripraviť stranu Smer-SD na ďalšie voľby. Zdroj: TASR

1 komentár

  1. Správne rozhodnutie!!! tak som si to predstavoval, že Bla_ha a Kali_ňák ml. budú podpredsedami!!! Tu je vidieť, že Fi_co je vyzretý politik, je to pán štátnik. Strana by sa mala po tomto očistiť a konsolidovať. Myslím si, že teraz sa pri najbližšom prieskume ukáže koľko má strana Smer SD ešte sympatizantov, teda aj voličov. Nateraz by to mohlo byť reálne niekde okolo cca 16%. Uvidíme čo na to prieskum.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 28. februára 2021 - 23:36 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky