pondelok, 12 apríla, 2021
6.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecký bitúnok, ktorý bol ohniskom koronavírusovej nákazy, opäť otvorili

Nemecký bitúnok, ktorý bol ohniskom koronavírusovej nákazy, opäť otvorili

Bitúnok spoločnosti Tönnies Holding v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, v ktorom sa novým koronavírusom nakazilo 1400 zamestnancov, dostal v stredu povolenie opäť otvoriť svoju prevádzku. Informovala o tom agentúra DPA.

Najväčší nemecký bitúnok, ktorý sa nachádza v meste Rheda-Wiedenbrück v okrese Gütersloh, môže opätovne spustiť prevádzku. Magistrát mesta v stredu totiž s okamžitou platnosťou zrušil zákaz produkcie, ktorý bol nariadený z dôvodu vypuknutia pandémie COVID-19.

Nariadenie o uzavretí prevádzky by tak či tak vypršalo v piatok o polnoci. Medzičasom sa už do práce vrátili zamestnanci technického oddelenia, produkcie potravín či správy podniku.

Prvé správy o rozšírení nákazy sa objavili 17. júna, keď bolo pozitívne testovaných asi 400 zamestnancov bitúnka. Išlo najmä o pracovníkov z Poľska, Bulharska a Rumunska. V dôsledku šírenia nákazy došlo k uzavretiu oblasti, zavedeniu tzv. lockdownu, ktorý sa týkal približne 670 000 ľudí.  

Majiteľ závodu po prepuknutí škandálu čelil kritike za nedodržiavanie zdravotných a hygienických smerníc. Spolková vláda už oznámila plánovanú zmenu pracovných postupov v mäsospracujúcom priemysle.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 Úmrtí 10,565 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 12. apríla 2021 - 09:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -