piatok, 18 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Kráľovná Alžbeta II. predstavila svoju vlastnú značku ginu

Kráľovná Alžbeta II. predstavila svoju vlastnú značku ginu

Britská kráľovná Alžbeta II. predstavila svoj vlastný gin založený na prísadách zo svojej záhrady. Informoval o tom v utorok webový spravodajský portál The Brussels Times.

 “Nápoj je ochutený citrusovým plodom a bylinnými tónmi získanými z 12 rastlinných výťažkov, z ktorých niekoľko pochádza zo záhrady Buckinghamského paláca – vrátane alojzie citrónovej, hlohu, bobkových listov a moruše,” uviedla v tlačovom vyhlásení nadácia Royal Collection Trust.
Sedemdecilitrová fľaša kráľovninho ginu sa predáva prostredníctvom webovej stránky danej nadácie za 40 libier.
Momentálne je nápoj distribuovaný iba v rámci územia Spojeného kráľovstva, dostupný bude aj na Windsorskom hrade a v paláci Holyrood v Edinburghu, keď tieto inštitúcie 23. júla znova privítajú návštevníkov.
“Celý zisk z predaja ginu pôjde nadácii Royal Collection Trust, pričom pomôže financovať starostlivosť o Kráľovskú zbierku, ako aj jej propagáciu prostredníctvom výstav, publikácií, pôžičiek a vzdelávacích programov,” uviedla nadácia.
Kráľovská zbierka – The Royal Collection – je zbierka umenia britskej kráľovskej rodiny a zároveň jedna z najväčších súkromných umeleckých zbierok na svete.      Vzhľadom na koronavírusovú krízu boli kráľovnine paláce a hrady v uplynulých mesiacoch pre verejnosť zatvorené.
Buckinghamský palác samotný zvyčajne priláka približne 15 miliónov návštevníkov ročne. Následkom koronavírusovej krízy sú však v kráľovskej správe momentálne ohrozené stovky pracovných miest.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,248 +38 Dnes Úmrtí 12,478 +14 Dnes Uzdravení 377,759 Infikovaných 1,011 Last updated: 18. júna 2021 - 19:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -