piatok, 7 mája, 2021
10 C
Bratislava
Úvod Aréna V Hongkongu opäť sprísňujú opatrenia. Zhromaždiť sa môžu najviac štyria

V Hongkongu opäť sprísňujú opatrenia. Zhromaždiť sa môžu najviac štyria

Hongkonské úrady od stredy sprísnia viaceré opatrenia týkajúce sa zhromažďovania ľudí a dodržiavania spoločenského odstupu. Dôvodom sú obavy z opätovného šírenia nového koronavírusu.  

S odvolaním sa na vyjadrenie najvyššej predstaviteľky Hongkongu Carrie Lamovej o tom v pondelok informovala agentúra Reuters.

Hongkonská vláda zníži maximálny počet ľudí na zhromaždeniach z 50 na 4. Takéto opatrenie platilo pre občanov tohto autonómneho územia Číny v marci tohto roku.

Svoje prevádzky musí na týždeň zatvoriť dvanásť vybraných typov zariadení, medzi ktorými sú aj telocvične či videoherne. Reštauráciám bude umožnené vydávať jedlo a nápoje až po 18.00 h. Zákazníci si však budú musieť vziať svoje objednávky so sebou.

Vo verejnej doprave bude tiež povinné zakrývanie nosa a úst.

Úrady v Hongkongu v pondelok zaznamenali 52 prípadov ochorenia COVID-19, pričom v 41 prípadoch došlo ku komunitnému prenosu nákazy.

Hongkonský Úrad pre vzdelávanie (EDB) v piatok oznámil, že od pondelka sa zatvoria všetky miestne školy. Dôvodom je nárast počtu prípadov lokálneho šírenia nového druhu koronavírusu, čo zvýšilo obavy o prenose v tamojších komunitách. Väčšina škôl v Hongkongu je pre pandémiu choroby COVID-19 zatvorená už od februára. Na neskorší termín bol presunutý aj hongkonský knižný veľtrh, ktorý ročne navštívi približne milión ľudí.

Podľa agentúry Reuters v Hongkongu od konca januára evidujú 1522 infikovaných a osem úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 7. mája 2021 - 00:34 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -