štvrtok, 28 januára, 2021
-1.3 C
Bratislava
Úvod Aréna O výstavbe cesty nemôžu rozhodovať emócie a trvalé bydlisko funkcionára, hodnotí sto...

O výstavbe cesty nemôžu rozhodovať emócie a trvalé bydlisko funkcionára, hodnotí sto dní vlády na doprave Kmeť

Jaroslav Kmeť je vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR prvých 100 dní. Pod jeho agendu spadajú železničná a cestná doprava, elektronické a poštové služby a civilné letectvo. Vyzdvihuje potrebu komunikovať so zástupcami samospráv. Tie podľa neho najčastejšie volajú po výstavbe obchvatov, lepšej dopravnej infraštruktúre a kvalitnejšej údržbe ciest a chodníkov.

Podotkol, že o tom, kde a čo treba prioritne postaviť, nemôžu rozhodovať emócie alebo to, v akom meste býva predstaviteľ verejnej moci. Pri voľbe veľkých infraštruktúrnych projektov spolupracuje ministerstvo s Útvarom hodnoty za peniaze (ÚHP). Cieľom je vytvoriť analyticky podloženú metodiku pre výber priorít a navrhnúť dlhodobý plán prípravy a výstavby.

Samosprávy podľa neho volajú aj po vyššej bezpečnosti na cestách. To je jednou z priorít štátneho tajomníka.

„Dostatočným vzdelávaním môžeme zvyšovať mieru bezpečnosti na cestách a predchádzať smrteľným zraneniam. Túto tému beriem veľmi vážne,” zdôraznil Kmeť.

Medzi jeho ďalšie priority patrí rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky.

„Rozhodol som sa založiť medzirezortnú pracovnú skupinu pre rozvoj cyklistickej dopravy a cykloturistiky, ktorej členmi sú všetky relevantné ministerstvá, ako aj zástupcovia ZMOS, Únie miest Slovenska, SK8 a občianskych združení zaoberajúcich sa cyklistickou dopravou. Za cieľ si kladie lepšie využívanie verejných zdrojov, ako aj zdrojov z EÚ pri výstavbe bezpečnej cyklistickej infraštruktúry,” priblížil Kmeť.

Zároveň skonštatoval, že jeho prvých 100 dní ovplyvnila najmä mimoriadna situácia spôsobená pandémiou COVID-19. Počas epidémie nového koronavírusu bolo potrebné riešiť konkrétne problémy a výzvy. Kmeť sa stretával so zástupcami autoškôl a taxislužieb a komunikoval o ich požiadavkách s Úradom verejného zdravotníctva SR a Ústredným krízovým štábom SR.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 Úmrtí 4,361 Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 28. januára 2021 - 05:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky