Francúzsko: Umelca obvinilo zo znásilnenia a sexuálnych útokov 26 žien

0
paris, eifel, tower
lustračná snímka Foto: pasaheros, Pixabay

Parížska polícia vyšetruje prípad, v rámci ktorého 26 žien tvrdí, že ich znásilnil alebo sexuálne napadol pouličný umelec, informovala v stredu agentúra AP.

Podozrivým je umelec a fotograf Wilfrid A., ktorý zatiaľ nebol vypočúvaný políciou. Avšak proti obvineniam sa ohradil s tým, že “nikdy nikoho neudrel a nikdy nikoho neznásilnil”, uviedol jeho právnik.
V čase údajných stretnutí, ktoré sa odohrali medzi rokom 2009 a aprílom tohto roku, mali ženy od 16 do 26 rokov.
Právnici žalobkýň tvrdia, že Wilfrid A. sa zameriaval na mladistvé a mladé ženy v jeho okolí alebo na sociálnych sieťach, lichotil im a ponúkol im zhotovenie modelingových fotografií.
Keď prišli do jeho štúdia, čo bol v skutočnosti jeho byt, nalial im alkohol alebo ponúkol drogy a prinútil ich k sexu, uviedla právnička Valentine Reberiouxová, ktorá zastupuje 25 zo žien.  
Z 26 žien 12 obvinilo Wilfrida A. zo znásilnenia a 14 zo sexuálneho napadnutia. Predbežné vyšetrovanie sa začalo v utorok, uviedol nemenovaný úradník.
Reberiouxová uviedla, že ženy Wilfrida A. nenahlásili na polícii, lebo sa báli, že im nikto nebude veriť, alebo že zverejní ich nahé fotky, či z hanby, že sa nechali zneužiť a zmanipulovať.
Umelca v rokoch 2016 a 2019 zadržali pre podobné obvinenia, avšak neskôr ho prepustili. Podľa jeho právnika s ním ženy išli dobrovoľne a s aktmi súhlasili.

- Reklama -