sobota, 31 júla, 2021
24 C
Bratislava
ÚvodArénaOdhad na budúci týždeň je desať miliónov prípadov nákazy. A bude ešte...

Odhad na budúci týždeň je desať miliónov prípadov nákazy. A bude ešte viac, tvrdí WHO

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu uviedla, že podľa jej očakávania prípady nákazy novým koronavírusom dosiahnu vo svete počet desať miliónov na budúci týždeň, a varovala, že vrchol pandémie v Severnej a Latinskej Amerike ešte len príde. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

„V prvý mesiac tejto nákazy dostala WHO hlásenia o menej než 10 000 prípadoch. V posledný mesiac boli nahlásené takmer štyri milióny prípadov,” povedal šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na virtuálnej tlačovej konferencii.

„Očakávame, že celkovo desať miliónov prípadov nákazy dosiahneme na budúci týždeň,” dodal šéf WHO.

„Toto je vecné memento, že aj keď ďalej hľadáme vakcíny a lieky, máme naliehavú zodpovednosť urobiť všetko, čo môžeme, s prostriedkami, aké máme teraz, aby sme zastavili prenos a zachraňovali životy,” zdôraznil Tedros.

Nový koronavírus zabil najmenej 477 500 ľudí a nakazilo sa ním takmer 9,3 milióna osôb, ako ukazujú údaje zhromaždené z oficiálnych zdrojov agentúrou AFP. Koronavírus sa začal šíriť vlani v decembri z Číny, kde ho prvýkrát zistili.

Riaditeľ WHO pre núdzové situácie Michael Ryan varoval, že koronavírus v Severnej a Latinskej Amerike stále vyčíňa a na zastavenie jeho šírenia je nutná veľmi dôrazná reakcia vlád.

„Epidémia v Amerikách je vo všeobecnosti stále intenzívna. Obzvlášť intenzívna je v Strednej a Južnej Amerike,” povedal Ryan.

„Vidíme neustále a znepokojujúce pokračovanie tohto trendu, pričom mnoho krajín zaznamenalo za posledný týždeň 25- až 50-percentný nárast prípadov. Žiaľ, pandémia v mnohých krajinách v oboch Amerikách ešte nedosiahla vrchol,” vyhlásil Ryan. To podľa neho “pravdepodobne vyústi do neustáleho pribúdania prípadov nákazy a úmrtí”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 10:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -