streda, 30 septembra, 2020
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Pojednávanie v kauze Kuciakovej vraždy odročili

Pojednávanie v kauze Kuciakovej vraždy odročili

Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová odročila hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej do 29. júna. Zároveň avizovala ďalšie termíny, a to 20. a 23. júla.

„Mám za to, že Threema ako taká nebola žiadnym spôsobom doplnená, pozmeňovaná alebo akýmkoľvek iným spôsobom upravovaná,” uviedol po pojednávaní prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Juraj Novocký. Reagoval tak na tvrdenia Mariana Kočnera, ktorý na súde v piatok zopakoval, že je podľa neho Threema dopĺňaná a menená.

Súd prerušil v piatok pojednávanie uprostred výpovede Aleny Zsuzsovej, ktorá podobne ako jej spoluobžalovaný Marian Kočner využila svoj čas na spontánnu výpoveď na hodnotenie jednotlivých dôkazov. Po prerušení jej výpovede predsedníčka senátu vyzvala procesné strany, aby doplnili dôkazné návrhy, ktoré bude zvažovať.

Splnomocnenec poškodených Daniel Lipšic navrhol prehrať na pojednávaní viacero krátkych videí z Kočnerovho telefónu, ktoré majú pojednávať o jeho životnom štýle. Lipšic nimi chce ukázať motiváciu Mariana Kočnera.

„Nemáme s tým nejaký dôkazný problém, ale keď niekto chce robiť nejakú púťovú atrakciu, tak by na to nemal slúžiť súd,” reagoval na Lipšica Kočnerov obhajca Marek Para.

Do najbližšieho pojednávania rozhodne predsedníčka senátu Sabová aj o tom, či opätovne zavolá na súd kriminalistu z odboru informačných technológií Dušana Mikulaja, ktorý analyzoval pohyb telefónov obžalovaných.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

V Česku začne od pondelka platiť núdzový stav

Česká vláda premiéra Andreja Babiša v stredu rozhodla, že vyhlási núdzový stav v snahe obmedziť šírenie koronavírusu. Platiť začne od pondelka. Podľa...

Úrad verejného zdravotníctva: Toto sú opatrenia pre koronavírus, ktoré vstúpia do platnosti od októbra

Od 1. októbra vstúpia do platnosti nové opatrenia, ktoré súvisia so zamedzením šírenia pandémie nového koronavírusu. O konkrétnych krokoch informovala hovorkyňa Úradu...

Pri 13. a 14. platoch sa má zrušiť oslobodenie od sociálnych odvodov, schválila to vláda

Od budúceho roka sa má na Slovensku zrušiť oslobodenie 13. a 14. platov od sociálnych odvodov. Navrhuje to ministerstvo práce v novele...

Majského zatiaľ Česko na Slovensko nevydá

Právoplatne odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského na Slovensko české orgány zatiaľ nevydajú. Rozhodol o tom v stredu na verejnom zasadnutí Mestský súd v...

Kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry plánuje navrhnúť aj Slovenská advokátska komora

Kandidáta na generálneho prokurátora plánuje navrhnúť aj Slovenská advokátska komora (SAK). Slovenská komora exekútorov (SKE) ešte neoznámila, či kandidáta navrhne.

Drucker: Máme tu chaos, v ľuďoch sa vytvára strach

Bývalý minister zdravotníctva a líder mimoparlamentnej Dobrej voľby Tomáš Drucker si myslí, že nové opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu...

Mikulec: Núdzový stav by umožnil počas blížiacich sa sviatkov zaviesť zákaz vychádzania

Vyhlásenie núdzového stavu nepredstavuje žiadne zvýšené riziko pre občanov. Vláda ho vyhlásila pre prípad, že bude treba lepšie a efektívnejšie zabezpečovať ochranné...
Slovensko
Pozitívne vzorky 10,141 +567 Dnes Úmrtí 48 +3 Dnes Uzdravení 4,395 Infikovaných 5,698 Last updated: 30. septembra 2020 - 17:23 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky