nedeľa, 13 júna, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna O vydaní Majského z ČR rozhodne ostravský krajský súd

O vydaní Majského z ČR rozhodne ostravský krajský súd

Krajský súd v Ostrave by mal rozhodnúť o vydaní podnikateľa Jozefa Majského, zadržaného na základe európskeho zatýkacieho rozkazu v českom Šumperku.

„Okresný súd v Šumperku o vydaní na základe európskeho zatýkacieho rozkazu nerozhoduje. V súlade s príslušným paragrafom a zákonom o medzinárodnej justičnej spolupráci je príslušným krajský súd, v ktorého obvode bola osoba, o ktorej vydanie ide, zadržaná,” vysvetlil pre TASR hovorca a justičný čakateľ René Braun.

Ako objasnil, mesto Šumperk sa nachádza v obvode Krajského súdu v Ostrave.

„Ten by tak, na základe vyššie uvedeného, mal o predaní do iného členského štátu rozhodnúť,” povedal ďalej hovorca. Proti jeho rozhodnutiu je prípustná sťažnosť, ktorá má odkladný účinok a rozhoduje o nej nadriadený súd. V prípade Krajského súdu v Ostrave je to Vrchný súd v Olomouci.

Polícia v stredu na sociálnej sieti potvrdila zadržanie podnikateľa Jozefa Majského v Českej republike.

„Na základe európskeho zatýkacieho rozkazu vydaného Najvyšším súdom (NS) SR bola osoba zadržaná dnes ráno v nemocnici v ČR,” uviedli policajti. Jozef Majský má momentálne čakať na operačný zákrok a je strážený príslušníkmi českej polície.

Najvyšší súd SR vytýčil termín verejného zasadnutia vo veci podnikateľa Jozefa Majského v kauze podvodu na nebankové subjekty BMG Invest a Horizont Slovakia na 1. júla. Má rozhodovať o odvolaní obžalovaného. Súd trestné stíhanie Jozefa Majského prerušil v marci 2019 pre ťažkú chorobu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 23:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -