utorok, 15 júna, 2021
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Lipšic hodnotí Kočnerovu výpoveď skôr ako záverečnú reč. Odpovedať splnomocnencom už nebude

Lipšic hodnotí Kočnerovu výpoveď skôr ako záverečnú reč. Odpovedať splnomocnencom už nebude

Obžalovaný Marian Kočner nebude na pokračovaní svojho výsluchu na Špecializovanom trestnom súde v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka odpovedať na otázky splnomocnencov poškodených Romana Kvasnicu a Daniela Lipšica. Počas svojej výpovede spochybňoval najmä svedectvá Zoltána Andruskóa, Miroslava Marčeka a Petra Tótha. Súd je prerušený do piatka (19. 6.), keď mu budú môcť klásť otázky prokurátor a senát.

„Ja som Mariana Kočnera vypočúval na súde dvakrát. Ako svedka v kauze Glance House a ako obžalovaného v kauze antedatovaných zmeniek, takže asi vie, čo robí,“ reagoval Lipšic. Kočnerovu výpoveď hodnotí skôr ako záverečnú reč než výpoveď, vzhľadom na to, že sa vyjadroval k jednotlivým dôkazom. V súvislosti s tvrdením, že Kuciak článkami o kauze Donovaly Kočnera neohrozoval, pripomenul, že je v nej stále obvinený.

„To nie je slabá kauza, ale silná, ku ktorej stíhaniu prispel svojimi článkami aj Ján Kuciak. Bol to prvý prípad, pre ktorý bolo vznesené obvinenie Marianovi Kočnerovi,“ zhrnul Lipšic.

Obhajca obžalovaného Marek Para v súvislosti so spochybňovaním Andruskóa doplnil na záver stredajšieho pojednávania do dokazovania vyšetrovací pokus. Zaobstaral si rovnaký telefón, aký používal v čase vraždy Andruskó a dal do neho fotky zo sledovania Kuciaka, ako aj správy. Na displeji malého tlačidlového telefónu chcel ilustrovať, ako sú z neho informácie nečitateľné a tváre nerozpoznateľné. Lipšic tejto argumentácii nerozumel. Poukázal na to, že obžalovaná Alena Zsuzsová mala ukazovať Andruskóovi fotky na laptope.

„On povedal, že mu to bolo ukázané na laptope a že si urobil fotografie, ktoré potom ukazoval ďalej vykonávateľom,“ kontroval Para.

Obhajca obžalovaného tiež uviedol, že mu bolo znemožnené odstraňovať mnohé rozpory z Andruskóovej výpovede, keďže bol vylúčený na samostatné konanie. Podľa Paru to vyšetrovateľ urobil účelovo.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 Úmrtí 12,441 Uzdravení 377,280 Infikovaných 1,317 Last updated: 15. júna 2021 - 07:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -