Milanová: Teší ma, že môžeme reštartovať aj kultúrny život

  0
  Na snímke ministerka kultúry SR Natália Milanová (Autor: TASR)

  „Teší ma, že k tomu prispelo aj ministerstvo kultúry aktívnym prístupom a rozumnými návrhmi, s ktorými pravidelne prichádzalo na krízový štáb,” vyjadrila sa ministerka na webe rezortu.

  Pripomína, že možnosti opätovného otvorenia kultúrnych stánkov sú zatiaľ podmienené limitovaným počtom návštevníkov a dodržaním ďalších hygienicko-bezpečnostných opatrení, ktoré zverejní Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. “V každom prípade sa veľmi teším za tohto uvoľňovania a ďakujem všetkým za zodpovednosť,” uviedla Milanová.

  Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) v pondelok oznámil v poradí 4. fázu uvoľňovania protiepidemiologických opatrení v súvislosti s novým koronavírusom. Vzhľadom na súčasný stav a priaznivé čísla potvrdzujúce “spacifikovanie” epidémie môže podľa premiéra krajina ísť do “ďalšej, odvážnej vlny uvoľňovania opatrení”.

  V rámci štvrtej fázy uvoľňovania opatrení sa budú môcť od 20. mája otvoriť i kiná, divadlá, ale s počtom do 100 ľudí, takisto obchodné centrá bez detských kútikov. Fungovať opäť môžu vnútorné plavárne a športoviská, no len pre športové kluby, otvorené však budú vonkajšie športoviská pre akékoľvek, teda i kontaktné športy.

  Reštaurácie tiež môžu prijať hostí v interiéri, budú musieť splniť stanovené podmienky prevádzky. Konať sa budú môcť i tzv. schôdze zo zákona bez obmedzenia počtu návštevníkov. Verejnosti sa otvoria aj interiérové priestory turistických atrakcií s výnimkou zoo a botanických záhrad.

  Rúška v exteriéri za dodržania päťmetrového odstupu od neznámej osoby nebudú povinné. Slováci budú môcť takisto cestovať na jednodňovú návštevu do Rakúska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, ale aj Chorvátska, Slovinska, Nemecka a Švajčiarska bez nutnosti negatívneho testu na COVID-19 a povinnej štátnej karantény.

  Od júna sa vrátia i deti do škôlok a škôl.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu