Ďuriš Nicholsonová kritizuje poslancov Kresťanskej únie: Pri potratoch idú opačným smerom!

  0
  Lucia Ďuriš Nicholsonová (Autor: TASR)

  „Využijem všetky možné cesty, aby sa v členských štátoch EÚ, vrátane Slovenska, spustila seriózna diskusia, ako čo najefektívnejšie sprístupniť všetky služby reprodukčného zdravia – vrátane antikoncepcie a tabletky na vyvolanie potratu pre všetky sociálne vrstvy obyvateľstva,” avizovala Ďuriš Nicholsonová aj na sociálnej sieti. 

  Ďuriš Nicholsonová skonštatovala, že medzinárodné dohovory i Rada Európy hovoria o potrebe reformovať zákony, politiky a postupy, ktoré obmedzujú či odmietajú ženám prístup k zdravotnej starostlivosti, alebo im iným spôsobom prekážajú pri výkone práva na sexuálne a reprodukčné zdravie. Tvrdí, že poslanci z KÚ sa chcú vybrať opačným smerom, teda k obmedzeniu práva ženy slobodne a zodpovedne sa rozhodnúť.
   
  Rovnako uviedla, že reštrikcie neznamenajú, že sa potraty nebudú vykonávať.
   
  Zákaz interrupcií podľa nej vedie k vzniku nelegálneho trhu. Poukázala aj na pokles vykonávania interrupcií na Slovensku. Myslí si preto, že namiesto prípravy zákona, ktorý obmedzuje slobodu a ohrozujú zdravie žien, či namiesto rozdeľovania spoločnosti ideologickými debatami, by sa mali venovať najmä hľadaniu riešení súčasnej krízy spôsobenej pandémiou nového koronavírusu a jej dôsledkom.
   
  „A nie hľadaniu ideologických rozbušiek v spoločnosti,” podotkla.
   
  Poslanci z KÚ zdôraznili, že doposiaľ nepredložili žiadny návrh zákona, ktorý by zakazoval interrupcie. Tvrdia, že pracujú na úprave a po dohode s klubom OĽaNO plánujú predložiť návrh do parlamentu.
   
  Zdôraznili, že jeho cieľom má byť zlepšenie informovanosti a vytvorenie podporných opatrení pre ženy.
   
   
  Anna Záborská, poslankyňa za Kresťanskú úniu v OĽaNO. Zdroj: TASR
   
  „Úprava zákona má dať žene reálnu možnosť zmeniť svoju rozhodnutie s nezvratným dôsledkom,” podotkli politici Kresťanskej únie.
   
  - Reklama -