utorok, 22 septembra, 2020
16.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Sú ako redaktor s jasným stanoviskom, cenzurujú, uviedol Trump k sociálnym sieťam...

Sú ako redaktor s jasným stanoviskom, cenzurujú, uviedol Trump k sociálnym sieťam a zmenil ich právnu zodpovednosť

Trump takéto nariadenie podpísal dva dni po tom, ako Twitter označil dva jeho príspevky za “nepodložené” faktami.

Americký prezident uviedol, že sociálne siete majú “nekontrolovanú moc” cenzurovať a obmedzovať informácie zverejnené užívateľmi na svojich stránkach. Podľa jeho slov sa pritom navyše správajú ako redaktor s jasným stanoviskom a nie ako neutrálna platforma, a preto by už nemali byť zbavené zodpovednosti.

Výkonné nariadenie sa obracia na nezávislé regulačné orgány ako Federálna komisia pre komunikáciu (FCC) a Federálna komisia pre obchod (FTC) i ďalšie, a vyzýva ich aby preskúmali, či je možné voči sociálnym sieťami zaviesť nové regulácie. Viacerí experti však už vyjadrili pochybnosti o tom, koľko toho Trump v tejto veci zmôže bez súhlasu Kongresu, píše agentúra AP.

Cieľom výkonného nariadenia je zmeniť súčasný výklad zákona, ktorý sociálne siete chráni pred právnou zodpovednosťou za obsah zverejnený na ich stránkach, povedal Barr.

Dodal, že sociálne siete sa už stali “vydavateľmi” a nemali by tak mať nárok byť chránené pred prebratím zodpovednosti.

Trump len nedávno pohrozil sociáonej sieti Twitter reguláciami. Zdroj: TASR

Americký prezident už v stredu pohrozil sociálnej sieti Twitter novými reguláciami či dokonca zatvorením. Tvrdil pritom, že technologickí giganti “umlčiavajú konzervatívne hlasy”.

„Budeme ich dôrazne regulovať alebo ich zatvoríme predtým, než dovolíme, aby sa to ešte niekedy zopakovalo,” tvítoval.

Twitter v utorok historicky po prvý raz označil dva Trumpove príspevky za zavádzajúce a upozornil čitateľov, že jeho tvrdenia o korešpondenčnom hlasovaní obsiahnuté v týchto tvítoch vyvrátili overovatelia faktov.

Trump v predmetnej dvojici príspevkov tvrdí, že korešpondenčné hlasovanie povedie k podvodom a zmanipulovaniu prezidentských volieb.

Twitter pod oba príspevky umiestnil odkaz Overte si skutočnosti o korešpondenčnom hlasovaní. Ten používateľov zavedie k upozorneniu, že rozličné médiá ako CNN či The Washington Post citovali expertov, podľa ktorých sa korešpondenčné hlasovanie iba veľmi zriedka spája s volebnými podvodmi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

SR: Počas pondelka pribudlo 175 prípadov nákazy koronavírusom

Na Slovensku v pondelok (21. 9.) pribudlo 175 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 6931. Laboratóriá otestovali 2664 vzoriek....

Johnson oznámi sprísnené epidemiologické obmedzenia

Pohostinstvá, bary a reštaurácie v Anglicku budú musieť od štvrtka zatvoriť po 22.00 h svoje prevádzky, pričom fungovať budú môcť už len...

Polícia prehľadáva pre nahlásenú bombu budovy súdov v Prešove a v Košiciach

Polícia momentálne prehľadáva budovy súdov v Prešove a v Košiciach. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru...

Novým podpredsedom Súdnej rady sa stal Miloš Kolek

Súdna rada SR v utorok zvolila za svojho podpredsedu Miloša Koleka. Podporilo ho 13 členov, nikto nebol proti, traja členovia sa zdržali...

Do iniciatívy COVAX sa už zapojilo 64 bohatých krajín sveta, potvrdila WHO

Viac než 60 bohatých krajín sveta sa už pridalo ku globálnej iniciatíve Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) s názvom COVAX, ktorá má zabezpečiť...

Česko zaznamenalo v pondelok 1476 nových prípadov SARS-CoV-2

Česko zaznamenalo v pondelok 1476 nových prípadov nákazy koronavírusom, vyplýva z údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva zverejnených v noci na utorok. 

OSN oslávila 75. výročie svojho vzniku. Za plánovaného Trumpa vystúpila Normanová Chaletová

Organizácia Spojených národov oslávila v pondelok prevažne prostredníctvom online podujatia 75. výročie svojho vzniku. Americký prezident Donald Trump, ktorý mal vo vopred...
Slovensko
Pozitívne vzorky 6,931 +175 Dnes Úmrtí 40 +1 Dnes Uzdravení 3,668 Infikovaných 3,223 Last updated: 22. septembra 2020 - 10:38 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky