sobota, 4 júla, 2020
18.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Zdravotné poisťovne sa vracajú do bežného režimu. Majú skrátené hodiny

Zdravotné poisťovne sa vracajú do bežného režimu. Majú skrátené hodiny

„Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) od stredy 27. mája obnovila bežný prevádzkový režim na svojich 83 kontaktných miestach. V praxi to znamená, že po vyše dvojmesačnej prestávke klientom opäť poskytujú všetky služby, vrátane hotovostných operácií,” uviedla hovorkyňa VšZP Slávka Gáborová.

„Jediným obmedzením sú kratšie pokladničné hodiny v niektorých pobočkách a expozitúrach z dôvodu ich zosúlaďovania s prevádzkovým časom bánk,” vysvetlila.

Skrátené otváracie hodiny majú aj pobočky zdravotných poisťovní (ZP) Dôvera a Union.

Všetky tri poisťovne na svojich kontaktných miestach v záujme ochrany zdravia zamestnancov i klientov vyžadujú prekrytie nosa a úst rúškom, šatkou alebo šálom, používanie dezinfekcie rúk a dodržiavanie dvojmetrových rozostupov. Počet klientov je regulovaný podľa veľkosti pobočky.

„Klientov informujeme, aby si, pokiaľ je to možné, priniesli aj vlastné pero,” povedal PR manažér ZP Dôvera Matej Štepianský. Pracovníci poisťovne majú podľa neho k dispozícii rúška, tvárové masky, gumené rukavice a dezinfekciu. Pribudnúť majú tiež ochranné sklá na pracovné stoly.

Mimoriadna situácia a zavretie kontaktných miest podľa zástupcov poisťovní prispeli k zvýšeniu počtu používateľov elektronických služieb.

„Cez call centrum a online pobočku dokážeme vybavovať požiadavky rýchlo a efektívne bez straty času cestovaním do kamennej pobočky či čakaním v rade. Myslíme, že práve v tejto oblasti sme sa vďaka aktuálnej epidemiologickej situácii výraznejšie pohli,” povedala hovorkyňa Union ZP Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Cez noviny ovplyvňujú voľby? Poľský prezident naznačil zasahovanie Nemecka

Poľský prezident Andrzej Duda v piatok naznačil, že sa Nemecko pokúša zasahovať do prezidentských volieb v Poľsku. Duda to vyhlásil po tom,...

V USA ďalší koronavírusový rekord v počte nakazených. Nakazila sa aj priateľka Trumpovho syna

Novým koronavírusom sa nakazila priateľka najstaršieho syna prezidenta USA Donalda Trumpa. Informovala o tom v sobotu agentúra AP s odvolaním sa na...

Berlín premenuje stanicu metra, ktorá obsahuje pomenovanie “Mauri”

Berlínsky dopravný podnik (BVG) premenuje jednu zo staníc metra, ktorej názov obsahuje slovo hanlivo označujúce ľudí tmavšej pleti. Informovala o tom piatok...

Ochoreniu COVID-19 podľahlo doteraz vyše pol milióna ľudí, uvádza WHO

Počet prípadov infekcie novým druhom koronavírusu už na celom svete presiahol jedenásť miliónov. Ochoreniu COVID-19, ktoré tento koronavírus spôsobuje, podľahlo vyše pol...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 4. júla 2020 - 09:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky