pondelok, 12 apríla, 2021
6.5 C
Bratislava
Úvod Aréna V pondelok sa po troch mesiacoch otvorili dvere Sixtínskej kaplnky

V pondelok sa po troch mesiacoch otvorili dvere Sixtínskej kaplnky

Do kaplnky mohol v pondelok zavítať približne 1600 návštevníkov, ktorí si vopred rezervovali vstupenky, informovala agentúra AP.

Návštevníci Vatikánskych múzeí museli mať na tvári rúška a pri vstupe im zriadenci merali telesnú teplotu.

Barbara Jattaová, riaditeľka Vatikánskych múzeí, ktoré spoločne tvoria jednu z najrozsiahlejších umeleckých zbierok na svete, označila pondelok za deň “veľkej radosti” a návratu k zdaniu normálnosti po dlhých týždňoch prežitých v obavách z nákazy koronavírusu. Povedala tiež, že ju veľmi príjemne prekvapil vysoký počet ľudí, ktorí si rezervovali vstupenky do múzeí.

Inštitúcie patriace k Vatikánskym múzeám obvykle zažívajú vrchol turistickej sezóny počas letných mesiacov, keď sa pred vstupmi do nich tvoria dlhé rady návštevníkov. Štandardne sa totiž vstupenky do nich nedajú zarezervovať vopred a tak turistom nezostáva nič iné, ako postaviť sa do radu.

Jattaová povedala, že pracovníci múzeí využili týždne, v ktorých boli inštitúcie zatvorené na to, aby pracovali na opatreniach snažiacich sa zaistiť bezpečnosť návštevníkov aj vystavovaných umeleckých diel.

„Chceme sa podeliť o toto kultúrne dedičstvo, ale bezpečne,” dodala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 Úmrtí 10,565 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 12. apríla 2021 - 08:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -