pondelok, 12 apríla, 2021
2.6 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO: Kriminalista Mikulaj vypovedal o pohybe telefónov obžalovaných po Kuciakovej vražde

VIDEO: Kriminalista Mikulaj vypovedal o pohybe telefónov obžalovaných po Kuciakovej vražde

„V tej obžalobe je popísaný určitý modus operandi, ako malo k tomu skutku dôjsť, ako sa mali tí ľudia pohybovať, ako sa stretávali,” vysvetlil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan.

Výpoveď Mikulaja podľa splnomocnenca poškodených Kuciakovcov Daniela Lipšica potvrdzuje svedecké výpovede Zoltána Andruskóa a Miroslava Marčeka. Lipšic dal do kontextu pohyb telefónu Aleny Zsuzsovej z Komárna do Bratislavy s jej komunikáciou cez aplikáciu Threema deň po vražde novinára. Do Bratislavy mala ísť za Marianom Kočnerom po peniaze za vraždu, ktoré mala odovzdať Zoltánovi Andruskóovi. Andruskó to na súde potvrdil, peniaze podľa vlastných slov dostal aj Miroslav Marček.

V záznamoch o komunikácii chýba komunikácia cez mobilné aplikácie, čo si obžalovaná vysvetľovala ako absenciu komunikácie. Záznamy o komunikácii cez aplikácie sa uvádzajú v údajoch od operátorov podľa slov Mikulaja ako dátový prenos, a preto v nich nie je vidno, ani komunikáciu cez Threemu.

Mikulaj tiež upozornil, že údaje od operátorov neukazujú aktivitu telefónu v čase, keď je pripojený na wi-fi.

Počas výsluchu Mikulaja sa ho Marian Kočner opakovane pýtal na problematiku vysielačov operátorov a na to, ako presne vedia určiť polohu telefónu.

Mikulaj uviedol, že niekedy môžu byť telefóny pri sebe, avšak pripojené sú na dva úplne odlišné vysielače. Okrem toho sa môže stať, že sa sledovaný telefón objaví pripojený na jeden vysielač a potom preskočí niekoľko ďalších o “x” kilometrov ďalej. Otázkami odkazoval na mobilných operátorov.

VIDEO Mikulaj vypovedal o pohybe telefónov obžalovaných

Zdroj: TASR

„Na tie nedostatky určitého preskakovania vysielacích staníc sme upozorňovali od začiatku vyšetrovania a nebol tam vypočutý žiadny odborne zdatný zamestnanec zo sféry mobilného operátora,” reagoval na výsluch Mikulaja obhajca obžalovaného Marek Para.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,168 +106 Dnes Úmrtí 10,630 +65 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,238 Last updated: 12. apríla 2021 - 22:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -