Potravín je dostatok, nepanikárme! Upokojuje šéfka agrorezortu

  0

  „Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka úzko komunikuje s poľnohospodármi, potravinármi aj obchodnými reťazcami. Na základe informácií, ktoré nám ich predstavitelia priebežne poskytujú, potravín je dostatok a nie je žiadny dôvod na paniku a vytváranie nadmerných zásob potravín a surovín na ich výrobu. Dostatok potravín je na skladoch aj v maloobchode,” zdôraznila.

  Zdroj: Facebook/Gabriela Matečná

  Agrorezort má podľa nej informácie o zvýšenom nákupe chleba, ktorí spotrebitelia mrazia.

  „Nie ja na to žiaden dôvod. Výrobné kapacity sú dostatočné a vzhľadom na výrazný pokles spotreby v segmente hotelov, reštaurácií a kaviarní máme na Slovensku dostatočné kapacity,” podčiarkla Matečná.

  Zásoby u producentov potravín sú podľa jej slov dostatočné.

  „V sektore výroby chleba a pečiva evidujeme zásoby surovín v priemere aj na štvrťroka. Obilia na výrobu pečiva je dostatok, kapacity mlynov sú tiež dostatočné. Neevidujeme žiadne väčšie komplikácie vo výrobe, ani v logistike,” doplnila.

  Informovala zároveň, že štátni potravinoví inšpektori pracujú tiež naplno a kontrolujú prevádzky s potravinami.

  Prenos vírusu cez potraviny je podľa jej slov však nepravdepodobný a žiadny taký prípad sa nezaznamenal.

  „Vážení občania, ak zaznamenávate na pultoch nedostatok niektorého tovaru, súvisí to so zvýšeným nákupom ľudí a priebežne sú tieto potraviny dopĺňané. To, čo nám môže aktuálne najviac ublížiť, je panika. Chcem vás preto vyzvať na zachovanie rozvahy, dodržiavanie pokynov hygienikov a ohľaduplnosť voči spoluobčanom nosením rúšok,” uzavrela Matečná.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu