utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Biden má na dosah nomináciu demokratov na prezidenta

Biden má na dosah nomináciu demokratov na prezidenta

Biden sa čoraz viac vzďaľuje od straníckeho súpera Bernieho Sandersa a vyvíja tak tlak, aby odstúpil zo súboja, z ktorého vzíde demokratický kandidát v novembrových prezidentských voľbách. Ten bude o Biely dom súperiť s republikánskym kandidátom, ktorým bude s najväčšou pravdepodobnosťou súčasný prezident USA Donald Trump.

Utorková noc bola už treťou úspešnou nocou Bidena za posledné týždne, ale prebiehala v neľahkom období, keď sa krajina snaží zastaviť šírenie nového koronavírusu. Ten už ochromil mnohé oblasti života Američanov. Napríklad v štáte Ohio utorkové primárky zrušili a presunuli na jún, dôvodom boli obavy zo šírenia vírusu medzi voličmi a následne medzi ich blízkymi.

Biden má teda zrejme nomináciu demokratov na prezidentský úrad na dosah. Potrebuje získať už len necelú polovicu zvyšných delegátov. Veteráni v strane stoja za ním a pokladajú ho za najlepšieho politika, ktorý by sa mohol v novembrových prezidentských voľbách pokúsiť zosadiť Trumpa.


      

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -