utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodArénaVäčšina výborov NR SR už má predsedov. Tu sú ich mená

Väčšina výborov NR SR už má predsedov. Tu sú ich mená

OĽaNO má nateraz šesť predsedníckych kresiel, Sme rodina dve, SaS dve a Za ľudí dve. Smer-SD dostal nateraz dve predsednícke kreslá, ĽSNS jedno.

Predsedom Ústavnoprávneho výboru NR SR bude Milan Vetrák (OĽaNO).

Do čela Mandátového a imunitného výboru NR SR zvolilo plénum Anna Andrejuvovú (OĽaNO) a Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS).

Výbor NR SR pre európske záležitosti povedie Tomáš Valášek (Za ľudí), šéfom Výboru NR SR pre vzdelávanie, mládež, vedu a šport sa stal Richard Vašečka (OĽaNO) a Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO).

Jana Cigániková (SaS) povedie Výbor NR SR pre zdravotníctvo a Juraj Krúpa (OĽaNO) Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť.

Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie povedie Jaroslav Karahuta (Sme rodina). Šéfkou Výboru NR SR pre sociálne veci sa stala Jana Žitňanská (Za ľudí).
 

Výbor NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj povedie Jozef Lukáč (Sme rodina) a do čela Výboru NR SR pre hospodárstvo zasadne Peter Kremský (OĽaNO).

 Predsedom Zahraničného výboru NR SR bude Juraj Blanár (Smer-SD). Predsedu Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny poslanci nezvolili. Kandidát Smeru-SD Ľuboš Blaha nezískal dostatočnú podporu.

Osobitný kontrolný výbor na kontrolu činnosti SIS bude riadiť Erik Tomáš (Smer-SD).

Predsedom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ bude Martin Beluský (ĽSNS). Šéfa Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva nezvolili. Kandidát a predseda ĽSNS Marian Kotleba nezískal dostatočný počet hlasov.

Rozdelením poslancov do výborov sa ustanovujúca schôdza parlamentu skončila. Najbližšie by sa malo plénum zísť v utorok (24. 3.). Zvoliť by malo chýbajúcich podpredsedov parlamentu a tiež chýbajúcich predsedov výborov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 05:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -