sobota, 31 júla, 2021
22.4 C
Bratislava
ÚvodArénaKrajčí: Zdravotníctvo musí byť v prvej línii záujmov štátu

Krajčí: Zdravotníctvo musí byť v prvej línii záujmov štátu

Krajčí zdôraznil, že musí teraz prevziať zodpovednosť vo veľmi ťažkej situácii.

“Zdravotníctvo musí byť v prvej línii záujmov tohto štátu. Musí byť jeho prioritnou sociálnou službou hlavne teraz, keď sa ocitáme na takejto križovatke, ktorá preverí kvality nášho zdravotného systému,” uviedol na margo šírenia sa nového koronavírusu.

Nový minister chce zlepšiť podmienky pre zdravotníkov a pacientov. Taktiež hovorí, že treba urýchlene začať stavať univerzitnú nemocnicu na Rázsochách v Bratislave.

“Tá ma zabezpečiť to, aby sme mali dostatok lekárov, má zabezpečiť ich vzdelávanie a zároveň má zabezpečiť tú najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivo, ktorú budeme potrebovať,” poznamenal Krajčí. Dodáva, že má pripravenú reformu primárnej siete, reformu nemocničnej siete, akútnej urgentnej a dlhodobej starostlivosti.

Mená štátnych tajomníkov Krajčí konkretizovať nechcel, o pozíciách stále prebiehajú rokovania.
Marek Krajčí sa narodil 24. marca 1974 v Bratislave. Je slovenský politik, detský kardiológ, hudobník, skladateľ a textár. V minulom volebnom období pôsobil v parlamente ako podpredseda Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 +44 Dnes Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 04:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -