sobota, 23 januára, 2021
8.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Smer – SD stále trvá na Blahovi. Koalícia podľa Fica porušila dohodu

Smer – SD stále trvá na Blahovi. Koalícia podľa Fica porušila dohodu

„My si stojíme za touto nomináciou. Opätovne budeme navrhovať túto nomináciu a čo sa bude diať, je v rukách predstaviteľov vládnej koalície. My na to väčšinu nemáme, ale nemáme ani dôvod sťahovať túto nomináciu,” priblížil Fico.

Zdôraznil, že Blahu si váži ako “skutočného ľavicového politika”, ktorý má svoje vlastné originálne názory a tie sú možno odlišné ako názory iných politikov v niektorých oblastiach. Za to ho podľa Fica nemožno diskvalifikovať. 

Podotkol, že nespáchal žiadny trestný čin, a poukázal napríklad na predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý mal podľa jeho slov kontakty s mafiánmi, a na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorého označil za daňového podvodníka.

Šéf Smeru – SD skonštatoval, že na spoločnom stretnutí parlamentných strán vládna koalícia deklarovala, že nepodporí žiadnu nomináciu zo strany ĽSNS na post predsedu zahraničného či ľudskoprávneho výboru. Rovnako mala podľa jeho slov deklarovať, že nepodporí Blahu ako predsedu zahraničného výboru.

Nezvolenie Blahu teda považuje za porušenie dohody.

Poslanec Ľuboš Blaha kandidoval na predsedu ľudskoprávneho výboru parlamentu už dvakrát. Dostatočnú podporu poslancov v tajnom hlasovaní nezískal ani na ustanovujúcej schôdzi parlamentu minulý týždeň, ani na druhej schôdzi snemovne v utorok (24. 3.).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 Úmrtí 3,894 Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 09:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky