Sociálny dialóg je stále potrebný, sme na jednej lodi. Zhodli sa Matovič s Magdoškom

  0
  Na snímke zľava prezident Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) Marián Magdoško a predseda vlády SR Igor Matovič po skončení rokovania vlády s KOZ (Autor: TASR)

  „Som veľmi rád, že dnešná diskusia na Úrade vlády SR prebiehala vo veľmi konštruktívnom móde. Všetci, čo sme tam sedeli, či na strane štátu, či na strane odborárov, sme si uvedomovali, že naším spoločným cieľom je, aby sme si zachovali čo najviac pracovných miest. Inak povedané, aby čo najmenej ľudí touto krízou utrpelo tým, že budú prepustení zo svojej práce,” priblížil predseda vlády SR.

  „Spoločne si uvedomujeme, že sme v tejto veci na jednej lodi a som veľmi rád, že aj na tejto úrovni sme sociálny dialóg začali a určite v ňom budeme pokračovať. Odborárov považujeme za veľmi blízkych partnerov vlády,” podčiarkol premiér.

  Podľa prezidenta Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Mariána Magdoška budú odborové zväzy, najmä vo výrobe, pokračovať v sociálnom dialógu.

  „Naše výrobné zväzy určite budú pokračovať v sociálnom dialógu, ktorý sme už začali na rokovaní s Ministerstvom hospodárstva SR, ako kľúčovým rezortom pre riadenie priemyslu na Slovensku. Budú sa postupne vyrokovávať všetky podmienky tak, aby sme čo najviac pomohli zamestnancom, čo najviac ochránili ekonomiku tak, aby čo najmenej zamestnancov prišlo o prácu. To, samozrejme, v rámci možností, ktoré SR bude mať,” doplnil Magdoško.

  - Reklama -