pondelok, 14 júna, 2021
18.1 C
Bratislava
Úvod Aréna V parížskej katedrále Notre-Dame sa konali obrady za účasti siedmich kňazov a...

V parížskej katedrále Notre-Dame sa konali obrady za účasti siedmich kňazov a veriacich

Vzhľadom na obmedzenia súvisiace s epidémiou koronavírusu a so stavom katedrály po požiari sa na piatkových obradoch zúčastnilo len sedem kňazov a veriacich.

Zhromaždenie prebehlo pred blížiacim sa prvým výročím požiaru z 15. apríla 2019, ktorý zničil strechu gotickej katedrály, ako aj štíhlu vežu nad krížením lodí.

Obrady viedol parížsky arcibiskup Michel Aupetit s ďalšími troma duchovnými, ktorí si počas modlitieb odložili ochranné helmy, s ktorými vošli do poškodeného chrámu. Počas 40 minút trvajúceho zhromaždenia bola vystavená tŕňová koruna – vzácna relikvia zachránená po vlaňajšom požiari.

Čítanie liturgických textov a rozjímanie dopĺňala hra známeho huslistu Renauda Capuçona oblečeného v bielej ochrannej kombinéze. Rovnaký odev mali aj herci Judith Chemlaová a Philippe Torreton, ktorí predniesli liturgické čítania. Chemlaová okrem toho v takmer prázdnej katedrále zaspievala skladbu Ave Maria. Priebeh obradov naživo vysielala francúzska televízia.

V dôsledku prísnych karanténnych opatrení zavedených vo Francúzsku 17. marca sa zastavili aj práce na obnove katedrály.

      

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 +12 Dnes Úmrtí 12,441 +2 Dnes Uzdravení 377,282 Infikovaných 1,315 Last updated: 14. júna 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -