Prezidentka Čaputová má rekordnú dôveru Slovákov. Nasleduje premiér a predseda parlamentu

  0
  Zuzana Čaputová, prezidentka SR (Autor: FB Z. Č.)

  Ako uviedol pre denník Nový Čas šéf agentúry AKO Václav Hřích, podobne vysoké číslo nedosahoval ani exprezident Andrej Kiska tesne po zvolení pred šiestimi rokmi. 

  Podľa vtedajších prieskumov mal dôveru 70 % Slovákov. 

  Čaputovej výstrel nad 83 % hodnotí riaditeľ agentúry AKO Václav Hřích tým, že je mediálne oveľa aktívnejšia. 

  „Mala niekoľko televíznych prejavov, spoločné tlačovky s vládou, rokovania s odborníkmi a je prítomná v médiách. Snaží sa pôsobiť balančne a usmerňovať diskusiu, čo veľa ľudí v týchto časoch oceňuje,“ hovorí Hřích v Novom Čase.

  Na druhom mieste skončil premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorému dôveru vyjadrilo 64,7 percenta, nedôveru 31,7 percenta a nevedelo sa vyjadriť 3,6 percenta respondentov. 

  Na treťom mieste sa umiestnil predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorému dôveruje 61,6 percenta, nedôveruje 31,9 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,5 percenta ľudí.

  „Igor Matovič aj Boris Kollár rastú s funkciami. Keď sa niekto stane ústavným činiteľom, tak sa zvyčajne automaticky zvyšuje dôveryhodnosť, lebo si ľudia priraďujú dôležité funkcie k menám. Hovorilo sa, že na vojne sa salutuje šarži, nie menu, ktorá ho nesie. Niečo podobné sa deje aj teraz,“ hovorí Hřích v denníku.

  Zľava predseda NR SR Boris Kollár, prezidentka SR Zuzana Čaputová a premiér SR Igor Matovič, podľa prieskumu najdôveryhodnejší politici. Zdroj TASR

  Nasleduje bývalý premiér SR a súčasný podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD) s dôverou na úrovni 60,9 percenta, nedôverou 34,9 percenta a 4,2 percenta respondentov sa nevedelo vyjadriť. 

  Ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveruje 50,2 percenta, nedôveruje 43,1 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,7 percenta opýtaných ľudí.

  Podpredsedníčke vlády SR pre investície a informatizáciu Veronike Remišovej (Za ľudí) dôveruje 49 percent, nedôveruje 33,6 percenta a nevedelo sa vyjadriť 17,4 percenta respondentov. Poslancovi Národnej rady SR a lídrovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi vyjadrilo dôveru 19,6 percenta, nedôveru 74,2 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,2 percenta respondentov.

  Autor: red, TASR

  - Reklama -